بایدن و ترامپ در مقابل پرسشهای تلویزیونی

به گزارش سی ان ان ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با حضور در مقابل دوربین شبکه ان بی سی نیوز در میامی به بیان دیدگاه های خود پرداخت و عملکرد خود را در نخستین مناظره انتخاباتی اش در مقابل جو بایدن خوب توصیف کرد. جو بایدن هم در مقابل ای بی سی در فیلادلفیا حاضر شد تا به سوالات حاضرین در برنامه پرسش‌وپاسخ، جواب دهد.رئیس‌جمهور آمریکا حاضر نشد به سوالی درباره واگذاری مسالمت آمیز قدرت در صورت شکست پاسخ دهد و گفت که در برخی از حوزه‌های رأی‌گیری تخلفات گسترده‌ای رخ داده است.او گفت می‌خواهم که انتخاباتی صادقانه داشته باشیم. هزاران برگه رأی که نام من در آنها نوشته شده به سطل‌های زباله انداخته شده است. ترامپ که پیش از این هرگز به صورت صریح نژادپرستان آمریکایی را محکوم نکرده بود، در واکنش به سوال مجری ان‌بی‌سی درباره این طیف گفت من سفیدبرترپنداری را محکوم می‌کنم. من سال‌ها است سفیدبرترپنداری را محکوم کرده‌ام.وی در دفاع از سیاست اقتصادی خود گفت که دولت او بیشتر از تمامی دولت‌های ما قبل خود اشتغال ایجاد کرده است. ترامپ گفت که شرکت‌ها در حال ورود به آمریکا هستند و دلیل بازگشت سریع اقتصاد آمریکا به وضعیت نرمال بعد از شیوع کرونا بنیان‌های اقتصادی محکمی است که او بنای آنها را گذاشته است وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پیش از برگزاری مناظره اول، تست کرونا داده یا خیر، پاسخ روشنی ارائه نداد و گفت که احتمالا این کار را انجام داده است.
.وی ابراز امیدواری کرد که سرنوشت انتخابات به دیوان عالی نکشد اما در صورتی که این اتفاق بیفتد، ایمی برت خودش به‌عنوان یک قاضی هر تصمیمی را که صلاح بداند خواهد گرفت. ترامپ گفت که برت ممکن است به نفع او یا به ضررش رأی بدهد. او در پاسخ به این سوال که چرا از ماسک استفاده نمی‌کند، گفت: من با استفاده از ماسک مشکلی ندارم اما این به آن معنا نیست که بگویند افرادی که ماسک می‌زنند، به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند.
ترامپ در پاسخ به اعمال محدودیت‌ها برای ورود پناهجویان از مرز‌های جنوبی به آمریکا، گفت: مکزیک از لحاظ شیوع ویروس کرونا وضعیت بسیار بدی دارد و ما نمی‌توانیم آن‌ها را بپذیریم.وی افزود بیشتر از هر رئیس جمهوری در آمریکا، از حقوق سیاه‌پوستان آمریکایی حمایت کرده‌ام. ارتباط من با جامعه آفریقایی آمریکا بسیار عالی است و این به خاطر فعالیت‌هایی است که انجام داده‌ام.
همچنین جو بایدن معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا در انتقاد از سیاست خارجی ترامپ گفت که آمریکا بیش از هر زمان دیگر منزوی است، ایران به بمب هسته‌ای نزدیک‌تر شده، کره شمالی بیش از هر زمان دیگر موشک دارد، متحدان آمریکا به این کشور اعتماد ندارند و رئیس‌جمهور آمریکا در تریبون‌های جهانی مورد تمسخر واقع می‌شود.
وی افزودسیاه‌پوستان آمریکایی تحت ریاست جمهوری من فضای عادلانه‌تری را تجربه خواهند کردبایدن در مورد بحران کرونا در آمریکا هم گفت: رئیس جمهور مسئول اتخاذ اقدامات پیشگیرانه احتیاطی علیه کرونا است، اما ترامپ مسئولیتی در این‌باره نمی‌پذیرد.وی افزود رفتارهای نامناسب ترامپ سبب افزایش موارد ابتلا به کرونا شده است
جو بایدن همچنین در پاسخ به انتقاد از طرح‌های مالیاتی خود، گفت: «قصد ندارم طرح کاهش مالیات را که رئیس‌جمهور ترامپ آن را اجرایی کرده برای همه آمریکایی‌ها لغو کنم، اما مالیات‌های مربوط به یک درصد ثروتمند جامعه را افزایش می‌دهم.