001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

ایران در رسانه های جهان ۱۸ مهر

جوئیش نیوز: تحریم‌ها به حمایت مردم از رژیم ایران منجر نشده است

خبرگزاری جوئیش نیوز در گزارشی می‌نویسد برخلاف هشدارهای برخی از مخالفان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، تحریم‌های دولت ترامپ بر علیه ایران به پشتیبانی مردم ایران از رژیم حاکم بر کشورشان منجر نشده است.

جوئیش نیوز می‌نویسد: «رژیم ایران در واکنش به حمله تروریستی اهواز که 24 نفر در آن کشته شدند موشک‌هایی را به اهدافی در خاک سوریه شلیک کرد که روی آنها شعار ‘مرگ بر اسرائیل’ نوشته شده بود. حمله تروریستی اهواز مانند شوکی بر روی رژیمی که خود بزرگترین حامی تروریزم بین‌المللی است وارد آمد.

خود حاکمان رژیم تهران هم به‌نظر می‌رسد در مورد هویت واقعی تروریست‌های حادثه اهواز مطمئن نیستند.

رژیم ایران همواره سیاست‌های غیرمعقولانه خود را بدون توجه به پیامدهای آن به‌پیش می‌برد. در پشت ظاهراً قدرت‌نمایی و تبلیغات حاکمان ایران، رژیم آیت‌الله‌ها از آمریکا و اسرائیل وحشت دارد. اما وحشت واقعی و بیشتر رژیم از مردم خود ایران است که خواهان آزادی و رسیدن به یک زندگی سعادتمند هستند.

ایرانی‌ها از دیدن حمایت مالی و تسلیحاتی رژیمشان به حزب‌الله لبنان و مخارج جنگ در سوریه که به اسم ‘ آوردن امنیت برای آنها’ خرج می‌شود، درحالی که رژیم نمی‌توانند حتی امنیت یک رژه نظامی خودش را هم تأمین کند، شدیداً عصبانی و خشم‌آلود هستند.

رژیم آیت‌الله‌ها در ایران باید عاقلانه به خواندن تاریخ یهودیان دست بزند که چطور دیکتاتورهای بیشمار تاریخ سعی کرده‌اند آنها را نابود کنند اما خودشان از میان رفته‌اند. از دوران اسارت آنها در بابل گرفته تا حملات رومی‌ها و تزارهای روسیه و آلمان نازی، یهودیان همواره به حیات خود ادامه داده‌اند.

آیت‌الله‌های ایران نگران هستند که چطور امروز بر خلاف سال‌ها تبلیغات آنها، میلیون‌ها جوان ایرانی به آمریکا و اسرائیل به‌عنوان دوستان واقعی خود می‌نگرند و در خیابان‌ها فریاد می‌زنند ‘مرگ بر دیکتاتور’ !

https://www.jns.org/opinion/a-pendulum-shift-in-iran/

آمریکن کنسرواتیو: یاد دوران صلح و دوستی میان ایران و آمریکا به خیر!

نشریه آمریکن کنسرواتیو در یادداشتی می‌نویسد باتوجه به 40 سال آزگار دشمنی و ستیز میان ایران و آمریکا، گویی یاد دوران صلح و دوستی میان دو کشور از میان رفته است.

در این یادداشت آمده است: «روزی، روزگاری ایالات متحده آمریکا و ایران دارای روابط مستحکم و متحدانی نزدیک به یکدیگر بودند. در سال 1955 پرزیدنت آیزنهاور و محمدرضا شاه پهلوی یک سند 17 صفحه‌ای را برای تقویت دوستی و همکاری میان آمریکا و ایران امضاء کردند که به ‘پیمان مودت’ معروف شد.

هدف اصلی این سند ‘دوستی و صلح پایدار میان دو ملت ایران و آمریکا’ ذکر شده بود. با این حال، از زمان برکناری شاه در سال 1979 میلادی تا امروز تنها چیزی که میان دو کشور نبوده است دوستی و صلح و همکاری و مودت بوده است.

رژیم مذهبی جانشین حکومت شاه پس از تحکیم پایه‌های قدرت خود هر سال بر ابعاد دشمنی و خصومت میان دو کشور و ملت افزوده است.

هفته گذشته مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا که از روز نخست وزارت خود تبر به‌دست قصد از جا کندن رژیم آیت‌الله‌ها را داشته است، اعلام کرد که واشنگتن دیگر به این ‘پیمان مودت’ پای‌بند نیست و آن را یک‌جانبه لغو کرد.

پمپیو اضافه کرده است که ‘ ایرانی‌ها (رژیم حاکم) سال‌های متمادی است که اصولاً اهمیتی به این پیمان نمی‌داده‌اند و آمریکا می‌بایستی از آن خارج می شد’.

برای صاحبنظران سیاسی که معتقد هستند حتی در همین شرایط و خصومت‌ها باید یک کانال ارتباطی میان تهران و واشنگتن وجود داشته باشد، این تصمیم پمپیو نشان می‌دهد که گردانندگان سیاست خارجی ترامپ چندان علاقه‌ای به روش‌های دیپلماتیک برای برخورد با رژیمی که خود را دشمن خونی آمریکا قلمداد می‌کند ندارند.

واقعیت این است که رژیم ایران یک حکومت یاغی، فاسد و گرداننده یک دستگاه سیاسی خودکامه است. اما همه این نکات منفی در اثر موضع‌گیری‌های تند تبلیغاتی دولت ترامپ و مشاوران آن پنهان می‌شود».

Mike Pompeo’s Iran Obsession

واشنگتن تایمز: هند با ادامه خرید نفت ایران، آمریکا را به چالش می‌کشد

روزنامه واشنگتن تایمز می‌نویسد هند با نادیده گرفتن هشدارهای ترامپ و ادامه خرید نفت ایران دولت آمریکا را به چالش می‌کشد.

واشنگتن تایمز می‌نویسد: «وزیر نفت و گاز هند اعلام کرده است که دو کمپانی نفتی این کشور اکنون سفارش خرید و وارد کردن نفت خام ایران را به وزارت نفت ایران داده‌اند.

دارمندرا پرادهان وزیر نفت و گاز هند می‌گوید: «ما ناچار هستیم تا نیازهای بازارهای داخلی خود را برآورده کنیم.»

به گفته او، هند به‌عنوان سومین بزرگترین واردکننده نفت در جهان با مشکل یافتن فروشنده‌های مناسب برای نفت خام روبرو شده است.

همزمان با اظهارات پرادهان، بهای هر بشکه نفت برنت به‌عنوان استاندارد جهانی به 84/56 دلار رسید.

پرادهان اضافه کرده است که هند برای دوری جستن از وابستگی به دلار آمریکا در معاملات نفتی با ایران در نظر دارد بهای واردات خود را به روپیه پرداخت کند.

وزیر نفت و گاز هند در توجیه ادامه خرید نفت از ایران علیرغم تحریم‌های دولت ترامپ گفته است: «ما تلاش می‌کنیم تا در رابطه میان هند با آمریکا و ایران یک توازن به وجود بیاوریم و همزمان امنیت و منافع کشورمان را هم در نظر داشته باشیم.»

از سوی دیگر نشریه اویل پرایس گزارش کرده است که دولت آمریکا به کمپانی بریتیش پترولیوم و شرکت سریکا انرژی از تحریم‌های علیه ایران معافیت داده است تا بتوانند پروژه میدان نفتی Rhum در دریای شمال انگلیس را که ایران در آن سهیم می‌باشد ادامه دهند.

https://www.washingtontimes.com/news/2018/oct/9/india-buy-iran-oil-defy-us-sanctions/

صندوق بین‌المللی پول: تحریم‌های آمریکا اقتصاد ایران را به رکود انداخته است

صندوق بین‌المللی پول ‘ آی‌ام‌اف’ (IMF) در یک گزارش جدید می‌گوید تحریم‌های دولت آمریکا بر علیه ایران اقتصاد این کشور را به رکود کشانده و شرایط اقتصادی ایران در هفته‌های آینده بدتر نیز خواهد شد.

این گزارش که زیر نام «چشم‌انداز اقتصادی جهان» روز گذشته منتشر شده است می‌افزاید حجم اقتصاد ایران تا پایان سال جاری میلادی 1/5 درصد و در طول سال آینده تا 3/6 درصد فشرده و کوچکتر خواهد شد.

در گزارش ‘ آی‌ام‌اف’ آمده است: «دولت ایالات متحده آمریکا به‌طور روزافزونی حملات اقتصادی و تحریم‌های خود علیه ایران را در روزهای آینده ادامه خواهد داد تا حکومت آن کشور را ناچار سازد برای گفتگو در مورد نقش آن در امور خاورمیانه و مناقشات جاری آن به‌پای میز مذاکره بکشاند.

آسیب‌هایی که تحریم‌های جاری آمریکا بر اقتصاد ایران زده است پیش‌بینی ‘ آی‌ام‌اف’ در مورد رشد 4 درصدی اقتصاد ایران در فاصله سال‌های 2018 و 2019 را از میان برده است.

تولید نفت ایران بلافاصله پس از امضای قرارداد هسته‌ای سال 2015 به بیش از 2/5 میلیون بشکه در روز رسیده بود و انتظار می‌رود با شروع تحریم نفتی ایران در 4 نوامبر ایران فروش بیش از نیم میلیون بشکه نفت خود در بازارهای جهانی را از دست بدهد.»

http://www.intellinews.com/us-sanctions-assault-has-sent-iran-into-recession-imf-149902/