001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

دولت امریکا و تغییر موضع فشار همه جانبه

به گزارش رویترز دولت آمریکا در اقدامی نادر به شرکت‌های بریتیش‌پترولیوم (BP) و «سریکا انرژی مجوز اداره یک میدان گازی در دریای شمال انگلستان که بخشی از سهام آن متعلق به شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی است را داده است.در همین حال، تحلیلگران کومرتس‌بانک، دومین بانک مستقر در آلمان گفته‌اند دولت دونالد ترامپ از مواضع تند اولیه برای رساندن صادرات نفت ایران به صفر فاصله گرفته و به دلیل واقعیت‌های میدانی، قصد دارد از اجرای سفت و سخت تحریم‌ها خودداری کند.
در این میان نشریه محافظه کار واشنگتن‌فری‌بیکن در گزارش جدید خود درباره نرم شدن مواضع دولت ترامپ در خصوص تحریم‌های نفتی به نقل از یک مقام آمریکایی گفت ایالات متحده در حال بررسی صدور معافیت‌های ویژه تحریمی برای کشورها است. ما به رایزنی درباره از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران با همتایان خودمان ادامه می‌دهیم.
گزارش همین رسانه موضع فعلی دولت آمریکا با مواضع اعلام‌شده آن در 4 ماه گذشته متفاوت است.وبه نقل از یکی از مقامات کنگره امریکا گفته که در هفته‌های گذشته مقام‌های آمریکایی صحبت کردن درباره فشار حداکثری که ترامپ به دنبال آن را بود کنار گذاشته‌اند. در عوض، آنها اکنون از فشار لازم سخن می‌گویند.
4