001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح و قدرت پهبادی ایران

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، با هشدار نسبت به ایجاد پایگاه توسط گروه‌های تروریستی در نزدیکی مرزهای ایران، گفت قدرت هوایی ایران در مقابل این پایگاه‌ها ساکت نخواهد نشست.
وی با اشاره به عملیات مقتدرانه موشکی نیروهای مسلح علیه تروریست‌ها امنیت ایران را خط قرمز نیروهای مسلح دانست و گفت جمهوری اسلامی ایران نشان داده است در برابر تجاوز و ظلم ساکت نمی نشیند.
باقری هواپیماهای دورپرواز با 2000 و 3000 کیلومتر قدرت پروازی را از جمله دستاوردهای نظامی پس از جنگ جهانی اول و دوم دانست و با اشاره به اینکه در قرن حاضر تجهیزات هوایی – نظامی به شدت توسعه یافته، گفت ایران جزو 7 قرت برتر بهبادی جهان است.
او تاکید کرد قدرت هوایی کشور باید در حدی توسعه یافته باشد که دشمنان جرات به خطر انداختن آسمان و حاکمیت هوایی ایران را پیدا نکنند و نیز پشتیبان نیروهای دریایی و زمینی باشند.
سرلشکر باقری در حالی قرار گرفتن ایران در جایگاه هفتم قدرت پهبادی جهان را جزو افتخارات قدرت هوایی ایران ارزیابی می‌کند که قدرت ایران در این زمینه محدود در حوزه مهندسی معکوس است و ایران اصالتا خلاقیت و قدرت ابتکار عملی در این خصوص نداشته است.
قدرت موشکی ایران پرچالش ترین موضوع مورد انتقاد جامعه بین المللی نسبت به این کشور است و امریکا به خاطر فشار بر ایران برای کنارگذاشتن و محدود کردن برنامه موشکی بالستیک از برجام خارج شده و تحریم‌ها علیه ایران باز گردانده است. ایران بارها تاکید کرده است بر سر برنامه موشکی و دفاعی خود از خطر قرمزهای دفاعی و موشکی عدول نخواهد کرد.