001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

هشدار سپاه در خصوص حملات موشکی به منطقه.

سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران روز پنجشنبه با دفاع از حمله موشکی به مقر احزاب کرد در اقلیم کردستان عراق، این اقدام را پیامی به دشمنان خواند و گفت کسانی که در شعاع دو هزارکیلومتری خاک ایران نیرو، پایگاه و تجهیزات دارند، بدانند که موشک‌های سپاه پاسداران دارای دقت بالایی هستند.
فرمانده سپاه حمله موشکی سپاه را انتقام از تروریست‌ها خواند و گفت این اقدام سپاه پیامی به ابرقدرت‌هایی است که تصور می‌کنند می‌توانند اهداف و زورگویی خود را به ایران تحمیل کنند.در یکی از درگیری‌های اخیر سپاه با گروه‌های مسلح کرد، 11 عضو سپاه کشته شده‌اند.برخی تحلیل‌گران معتقدند سپاه سعی کرده با این اقدام، هم توان موشکی خود را در توانایی شلیک موشک نقطه زن، و هم توانایی اطلاعاتی در کسب اطلاعات در خصوص محل برگزاری جلسه سران کرد را به نمایش بگذارد.
توانایی‌های موشکی سپاه در منطقه به شدت مورد انتقاد قدرت‌های جهانی قرار دارد و به عنوان تهدیدی علیه امنیت منطقه تلقی می‌شود. امریکا و اسرائیل ادعا می‌کنند سپاه با افزایش قدرت موشکی قصد دارد تا سپاه را به تهدیدی دائمی علیه امنیت اسرائیل تبدیل کند. ایران تاکید می‌کند قدرت موشکی ایران برای افزایش قدرت دفاعی است و نه تهاجمی.امریکا به خاطر خودداری ایران از توقف برنامه موشکی، تحریم‌ها علیه ایران را بازگرادنده و در اعتراض با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران و سپاه از برجام خارج شده است