001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

علم الهدی و وظایف مجلس خبرگان درصیانت از رهبری

آقای علم‌الهدی امام جمعه جنجالی مشهد، روز پنج شنبه در اظهاراتی وظیفه اصلی مجلس خبرگان صیانت از رهبری و صیانت از ولایت فقیه دانست و بر اساس تفسیر خود از قانون اساسی گفت نظارت مجلس خبرگان بر بقای شرایط رهبری، در خصوص صیانت از اصل ولایت فقیه و صیانت از رهبری است.
او افزود مجلس خبرگان بر حسب نمایندگی از طرف مردم باید نسبت به صیانت و پیگیری مطالبات رهبری در مقاطع خیلی حساس و در مسائل سرنوشت‌ساز انقلاب اقدام کند و آن را در راستای رسالت و مسئولیت مجلس خبرگان دانست.
نماینده رهبری در خراسان رضوی در ادامه سخنانش با بیان این موضوع که اقتصاد ایران مشکل جدی و حادی ندارد، گفت دشمنان جنگ روانی علیه اقتصاد ایران اغاز کرده‌اند. وی افزود منشا مشکلات اقتصادی داخلی است نه تحریم خارجی.امام جمعه مشهد در ادامه سخنانش و با تاکید بر اینکه نباید تحلیل‌های غیرواقع بینانه و مغرضانه ارایه داد، گفت کشور از نظر اقتصادی مشکل حادی ندارد و رشد اقتصادی در حدی پایین نیست که فاجعه ایجاد کند.
او در عین حال گفت به خاطر سوء تدبیر بعضی از مسئولان، قرار شد موضوع اجلاس پیگیری مطالبات رهبری باشد و به علت مشکلات مردم، مسائل معیشتی و اقتصادی مردم محور اجلاس خبرگان قرار گرفت.
علم الهدی در ادامه سخنانش، با اشاره به سخنان رهبری در این خصوص که تشکیلات موازی را در مقابل دولت به رسمیت نمی‌شناسد و مصلحت نیست تشکیلات موازی مشکلات اقتصادی را حل کنند، گفت رهبری تاکید کرده است که
خود دولت و مسئولان مشکلات را حل کنند.علم الهدی افزود منظور رهبری از تشکیلات موازی، دخالت خبرگان در وظایف دولت نیست.بر اساس قانون اساسی وظیفه مجلس خبرگان، انتخاب رهبری و نظارت بر استمرار شرایطی که در اصل پنجم و یک‌صد ونهم قانون اساسی برای رهبری ذکر شده‌است. در هیچ یک از بندهای قانون اساسی بر موضوع صیانت از رهبری و پیگیری مطالبات رهبری به عنوان وظیفه اصلی مجلس خبرگان اشاره نشده است.گرچه بعدا در مجلس خبرگان کمیته‌ای با عنوان کمیسیون بررسی راه‌های پاسداری و حراست از ولایت فقیه تشکیل شده است، اما حتی در وظایف این کمیته نیز بر پیگیری مطالبات ولی فقیه تاکید نشده است.
تغییر محتوایی مجلس خبرگان و تغییر ان از جایگاه نطارت بر ولی فقیه، به جایگاه حافظ منافع رهبری را برای آینده جمهوریت نظام عملا این مجلس را به
مداح رهبر و نه ناظر اقدامات وی مبدل میکند که مجلس خبرگان عملا ازوظایف قانونی خود خارج میشود .
در همین حال، اشاره علم الهدی به این موضوع که کشور با مشکلات اقتصادی حادی مواجه نیست، در حالی عنوان می‌شود که وی سال گذشته جزو گروهی از مخالفان دولت بود که با بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و تمرکز بر هدر رفت سرمایه‌های مردم در موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز علاوه بر اینکه برای رفع بدهکاری این موسسات به مردم، هزینه زیادی به دولت تحمیبل کردند، به علاوه موازنه روانی جامعه در حوزه اقتصادی را نیز بر هم زدند و بنا بر برخی اظهارات جرقه اولیه اعتراضات سراسری دی ماه را که از مشهد شروع شد، به واسطه تحریک‌های وی در مشهد صورت صورت گرفته است