001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

پنجره ای رو به خانه پدری پنجشنبه۲۳ خرداد

این شماره از برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با  آقای دکتر محسن سازگارا خواهیم نشست :

دکتر نوری زاده : چه خبر ها از امریکا؟؟ اول از آنجا به ما بگویید؟

دکتر سازگارا: در امریکا تنور انتخابات دارد گرم میشود، یعنی حزب جمهوری خواه رسم است وقتی که رئیس جمهور از آن حزب است دیگر مبارزات مقدماتی درون حزبی نیست و همان رئیس جمهور کاندیدا میشود، اما در حزب دموکرات بیش از بیست نفر کاندیدا شده اند و از اواخر ماه آینده به مبارزه خواهند پرداخت  و ایالت ایوا است که سنجش در آنجا نشان میدهد که جوبایدن جلوتر از بقیه است و بعدش آقای سندرز و بقیه هستند احتمال زیاد  کاندیدای حزب دموکرات که بالا بیاید هفت هشت ماه دیگر مقابل ترامپ خواهد ایستاد یکی از اینها جوبایدن هست که سنش زیاد است و هشتاد سالش است !!

او در پنسیلوانیا و دنور رای خواهد آورد و یکی اینکه از قدیم  هوادارانی بین کارگران داشته است البته آقای ترامپ  هم حریف قدری است چون هم وضع اقتصاد امریکا خیلی خوب است که این نقطه قوتی است برای ترامپ برای هر کاندیدا و هر رئیس جمهوری که سر کار است و هم اینکه رائیش را در حزب جمهوری خواه توانسته انها را برای خودش حفظ کند.

دکتر نوری زاده : یک نکته جالبی به نظرم رسید هم خامنه ای و هم روحانی  و هم ظریف هر کدامشان به طریقی گفته اند که اوضاع امریکا خیلی خراب است واین رئیس جمهور ی؟؟ وضع اقتصادی آشفته امریکا؟؟ اینها اصلا واقعا نمی خوانند؟؟؟  اینها چجوری میبینند؟؟ که امریکا  بهترین وضع اقتصادی را دارد .

دکتر سازگارا : یک زمانی سوسیالیست ها تو این چیز ها پدر جد خامنه ای بودند و یک عمری نشسته بودند و هر  اتفاقی در امریکا می افتاد میگفتند که تمام شد و حرف مارکس درست درآمد و سرمایه داری دارد سرنگون میشود، هر اعتصاب کارگری که میشد میگفتند تمام شد و نظام سرمایه داری شکست خورد ، شصت ، هفتاد سال نشستند تا این اتفاق بیفتد ، خودشان زمین خوردند و خاک شدند و رفتند و سرمایه داری که مقرش در امریکاست خیلی قرص و محکم ایستاده ، برای اینکه از روز اول با عقل بنا شده و عاقل بوده اند و مشکلاتش  را باعقل حل میکند چراغ عقل روشن است در جوامع سرمایه داری و دمکراتیک و مردم میتوانند مشارکت کنند و مشکلاتشان را حل کنند و در این مبانی از خودشان  انتقاد میکنند بنابراین این سیستم نه تنها زمین نخوردآنچنان که مارکس میگفت بلکه  محکمتر و قوی تر هم شد. و الان  از دو غول کمونیست چین چهارنعل بسوی سرمایه داری حرکت کرد  به هر صورت این آقایان یک اصراری دارند که هر غلطی که مارکسیست ها کرده اند اینها تکرار کنند و چهل سال است که جمهوری اسلامی نشسته اند هر روز میگویند همه دنیا دارد زیر آب میرود و همه بدبخت هستند و همه دارند میمیرند و فقط  ما عالی هستیم و کشور ما هست که گلستان و گل و بلبل هست!!!!! البته ما در عصری به سر میبریم که ماهواره و اینترنت و تلوزیونهای فارسی زبان هست و دیگر آن عصر حکومت کمونیستی که دیوار دور کشور ها میکشیدند تمام شده و شاید آخرین کشور کره شمالی باشد که هنوز یک دیوار آهنی برای شهروندانش میکشد وگرنه بقیه دنیا  به آنی داریم من و شما اینجا حرف میزنیم  ما را در سراسر دنیا میبینند و میشنوند  خبر اتفاق میافتد ده دقیقه بعد این اخبار دست به  به دست میشود.

دکتر نوری زاده : مردم ما خیلی عاقل شده اند و یکی گفته بود چون من از آقای خاتمی که گفته بودم مردی پایبند اصول است  و خودم گفته بودم در نیویورک دیده ام ایشان را ، گفته نوری زاده آمد ثابت کرد که از خاتمی پول گرفته است  !!!! حال این که شما میگویید باور کنید از صبح تا حالا  ۵۰ تا تکست گرفتم که این حرفها بی ربط است و شما کارتان را  ادامه بدهید و ما اعتنایی به این حرفها نداریم . مردم آگاه هستند و میدانند که بیکاری در امریکا به حداقل رسیده  و آقای ترامپ در عرصه اقتصادی آدم موفقی بوده است و بعضی از هموطنان ساکن امریکا چنان دشمن ترامپ شده اند که نگو؟؟؟ یک رئیس جمهور در امریکا ۴ سال میاید و بعد هم میرود  بعد هم چنان  قضیه را شخصی کرده اند و دیروز من شنیدم که یکی شان میگفت ترامپ به ایران حمله میکند آن یکی میگفت  قرار نیست حمله بکنند. غرض این است که  متاسفانه ما بعضی  هامون میدوزیم ، تنمان میکنیم ، و در می آوریم بدوپن اینکه داستان را بدانیم

با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب دانلود فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو