001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

پنجره ای رو به خانه پدری جمعه ۲۱ دی

این برنامه از پنجره ای رو به خانه پدری را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم . سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با جناب آقای محمد رضا شاهید خواهیم نشست .

دکترنوری زاده: یک رئیس جمهور انتخاب کردید بنام مکرون و تمام صفات خوب را دارد و یک دوگل جوان را میشود دید این چه بازی است که شنبه و یکشنبه به سرش در آورده اید این جلیقه زرد ها چه میخواهند این ملت ؟

آقای شاهید : چه میخواهند؟ در ابتدایش ظاهر درستی دارد و از همین جا هم شروع شد وقتی که میدانید روز به روز قدرت خرید مردم پایین آمده است با این بحران مالی که در همه جا هست ، اما گرفتاری آنجا اوج گرفت که سنت امروزی هم نیست آنهایی که ما در فرانسه به آنها خرابکار میگوییم اینها میآیند تا اینکه استفاده کنند از یک مغازه ای در حال عبور حالا عطر فروشی هست بشکنند اموال را ببرند تلوزیون فروش است مهم نیست آن چه مغازه ای است صاحبش مسمان یا هر دینی باشد آنها فقط بدنبال دزدی هستند و خرابی ، ولی در ابتدای کار دولت فکر کرد که خوب یک اعتراضاتی است ، بقول آقای مکرون میگوید من ۱۸ ماه است که آمده ام سرکار کسی که از بیست و سه سال پیش بازنشستگی میگیرد به این رقم من این رقمها را بوجود نیاورده ام ، بعد شما دو ظرف دارید یک ظرف درآمد یک ظرف خرج، و اتحادیه اروپا دیگر اجازه نمیدهد شما خرج کنید پس مالیات جدید بر قیمت بنزین و درآمد بازنشستگی وووو، خوب اعتراضات درستی هم بود چون شما دارید نداشته های ما را از ما میگیرید اگر داریم بیایید بگیرید و تا دولت آمد بفهمد که چه میکند تظاهرات اولیه که هربار شنبه جلیقه های زرد که خود آن جلیقه های زرد خودش هشدار در رانندگی و هوشیارانه رفت به جایی که دیدید و هر هفته بدتر و بدتر ، اما به موازات اتفاقاتی افتاد که سئوال برانگیز شد ، آقای معترض تا قبل از پایان ۲۰۱۸ چهار میلیارد و چهارصد میلیون یورو به اقتصاد مملکت ضرر زدی ،یعنی اگر بدهیت ده تومان بود حالا شد ۱۱ تومان یا به سمبل طاق پیروزی و نمادین که هفته پیش ۶۰ دولت مرد آنهم نه هرکسی از جمله پوتین و ترامپ ونتانیاهو، میروند آنجا و از حزب اللهی ها هم بدتر کردند.

دکترنوری زاده : این که میگویید نمادین اتفاقا من یکی دو نوبت کریسمس پاریس بوده ام اصلا شانزلیزه اینقدر زیبا بود آنها شانزلیزه را غارت نکردند

آقای شاهید : امثال این اتفاق نیفتاده و در شب ۳۱ که وحشت تروریسم بود امن و امان بود
در روز کریسمس و سال نو نه اینها میگویند هر شنبه دو نوبت پلیس نه اینکه اشتباه کرد در تاریخ فرانسه بعد از جنگ جهانی دوم هرگز در خیابان شانزلیزه اعتراض را اجازه نمیدادند اینبار اجازه دادند و وزیر کشور جدید بسیار آدم دمکراتی است میرود حتی با این جلیقه زرد ها و به اینها گفت بیایید میدان برج ایفل نمیدانست ولی الان فکر میکنم از یک بابت فروکش کند نه تظاهرات جلیقه زرد ها بلکه خرابکار ها ، تا حالا میامدند میشکستند و میرفتند و دولت هزینه را میداد ولی حالا قانون گذاشته اند که اگر آمدند حتی یک چراغ راهنمایی راشکستند شصد درصد چراغهای سرعت گیر را شکستند و این آخر سال خود معترضین باید مالیاتش رابدهند چون خود فرانسه نمیتواند خارج از اتحادیه اروپا خرج کند اگر ندارد. من به عنوان دفاع نمیخواهم بگویم چون وظیفه من نیست بله جلیقه زرد ها خواسته هایی دارند که هم حقیقی است و هم درست است اما نحوه اعتراض آن نیست که ما داریم میبینیم ، نخست وزیر گفت من چیزهایی که میشنوم با حزب های افراطی یکی است . و جالب کجاست وقتی میگویند افراطی ها به هم از آنطرف میرسند ،

دکتر نوری زاده : یک نکته ای برای من جالب است مثلا در ایران برای تحقق خواسته هایشان مجبورند بروند در خیابان و شعار بدهند و ناسزا بگویند ولی توی کشوری که دمکراسی هست مثل فرانسه که شما از طریق نماینده ات خواسته ات را اعمال کنید ، در رژیم جمهوری اسلامی پلیس خشونت میکند و مردم واکنش نشان میدهند . پلیس مردم را میزند.

آقای شاهید : حالا یک چیز وحشتناک هفته گذشته یک قهرمان بوکس میرود و با مشت پلیس ضد شورش را کتک میزند و بعد شناساییش میکنند خودش هم میآید اگر محاکمه اش کنند طبق قانون بین یک تا ۷ سال زندان و صد هزار یورو جریمه و هنوز ما نمیدانیم که چه خواهد شد مردم روی سایت های اینترنتی صندوق اعانه جمع کرده اند و صد هزار یورو را طی همان چند ساعت جمع آوری نموده اند و از یک ملیون هم گذشت ولی عده ای میگویند این جعل اینترنتی است.
با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب دانلود فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو