001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

پنجره ای رو به خانه پدری پنجشنبه ۱۸ مرداد

دراین شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز مینماییم . سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با جناب آقای دکتر محسن سازگارا خواهیم نشست:

دکتر نوری زاده: رژیم جمهوری اسلامی همیشه حضور خود در یمن و موشک پرانیش راتکذیب میکند ، حالا آقای سردار ناصر شعبانی میگوید ما به حوثی ها گفتیم که نفت کش سعودی را بزنند و آنها هم زدند ، پس یعنی کنترل آنجا در دست ماست . این آقا ۳۷ سال قبل فرمانده سپاه آمل بوده و در کشتار های آنزمان شرکت داشته است و معاون قرار گاه ثارالله میباشد آیا میآید بدون اذن رهبر چنین حرفی بزند ، آیا آقای روحانی اینقدر بدبخت شده است که سه تا سپاهی میآیند و به او تکلیف میکنند ،وآیا این شهر چهل کلانتر میتواند در مقابل آمریکا مقاومت کند؟؟

دکتر سازگارا: در جواب بخش اول سؤال شما که این سردار شعبانی بدون اجازه بند را آب داده است، بله . بارها این آقایان اینکار را کرده اند ایشان که نایب قرارگاه ثارالله و در کشتار مردم تهران سهیم است و هنوز هم احتمالا در این پست میباشد.شما به صحبت های سلیمانی و رضایی در این دوهفته نگاه کنید ، چه مزخرفاتی را میگویند آقای محسن رضایی از او بدتر من یادم است او را در مدرسه رفاه دیدم و ایشان تحلیل های صد من یک غاز میکرد.
اینگونه تحلیلها از سطح سواد و تفکر آنها ناشی میگردد، احمدی نژاد منتخب اینها بود که قالیباف هم ادامه داد و از کنارشان سپاهی ها خوب خوردند ، این آدمهای دور و بر خامنه ای امثالهم و امام جمعه ها و حسین بازجو هر چه میگویند مثل تفکر خامنه ای است، سطح فکر پایین خامنه ای است، ایشان خطیب خوبی است و هیچگاه از این گاف ها نمیدهد،.

اما سؤال دوم آیا روحانی اینقدر ضعیف شده که سه سپاهی هرچه بگویند باید گوش کند؟ ترامپ وقتی از برجام بیرون رفت ، در مقابل تصمیم خامنه ای مقاومت در خارج و سرکوب مردم در داخل بعنوان سر لوحه قرار داده شد. روحانی میتوانست قبول نکند ، باید از خیلی جلوتر جلوی اینها می ایستاد،نباید میگذاشت سفیر عراق را سلیمانی انتخاب کند، حال مجبور است بین این دوراهی مقاومت و زیر عبای خامنه ای رفتن دومی را انتخاب کند ،خاتمی هم در دیار ش با خامنه ای زیر عبا تشریف بردند و آب پاکی بر روی دستان اصلاح طلبان جوان ریختند و فرمودند که خط قرمز من نظام است . آقای خامنه ای مملکت را بسوی پرتگاه هدایت کرده است و بطرف فروپاشی میبرد.حضرات تاکی میخواهند کفش وی را واکس بزنند و از گل نازکتر نگویند، دیدم تعدادی اصلاح طلب بیانیه ای برای خروج از بحران صادر کرده اند ولی اصل موضوع یعنی خامنه ای را فراموش کرده اند که این تنها سه سه پاهی نیست بلکه ساختار نظام اقتصادی مافیایی ایست که نیمی از مملکت را بلعیده است و در اختیار بیت قرار داده است و روحانی هم پذیرفته که چرخ دنده ای باشد برای پیشبرد این اهداف.

واینکه آیا این ساختار میتواند جلوی آمریکا بایستد باید گفت ساختاری که خامنه ای درست کرده است ساختار زیرکانه ای است، او نیاز های اولیه مردم مثل آب و نان و کار و حقوق شهروندی رابه مردم نمیدهد ولی همین پول را خرج سرکوب آنها میکند که یادتان نرود چه کسی حاکم است، او آنچه را که یک حاکم باید برای مردمش به ارمغان بیاورد را انجام نمیدهد و فقط یک چیز را یاد گرفته که سرکوبشان کند ، ۱۵ سازمان اطلاعاتی دارد و حفاظت اطلاعات بیت رهبری خودش هماهنگی آنها را انجام میدهد، آنها مراقب هستند نکند عبدالفتاح سلطانی کلامی بگوید و اگر گفت به زندانش بیاندازند و همچنین نسرین ستوده و دراویش و دیگر مدافعان حقوق اولیه مردم را بگیرند و حبس کنند. اینها تمام زیرکی هست که رهبر دارد !! در سیاست خارجی و منطقه ای هم که تمام امکانات و پولهای این مملکت را در یمن و سوریه و لبنان و عراق به هدر میدهند تا مثلا یمنیها انگشت در چم سعودی ها بکنند ویا دولتین عراق و لبنان منتظر باشند تا ایران تصمیم بگیرد تا تشکیل شوند و اسراییل را انگولک کنند و یا طالبان را تجهیز کنند تا برای دولت افغانستان و ناتو دردسر درست کنند،. این چه نفعی برای مردم و مملکت دارد روز به روز وضع مردم بدتر میشود.

دکتر نوریزاده: ما یک سری تجمعات وتظاهرات در هفته های اخیر دیدیم در هفته های اخیر وقتی تظاهرات به قم رسید و در قم مرگ بر ولایت فقیه و مرگ بر خامنه ای سر دادند این قابل تامل بود که در پایتختشان این شعار را میدهند.این نشان داد که رژیم در وسط پایگاه خودش به نفس نفس افتاده است ،در سرکوبی و آدمکشی کم نیاورده اند و این جوان رضا اوتادی را کشتند ،آدم نمیداند به خانواده اش چه بگوید. درمنطقه هم در عراق ولبنان نتیجه انتخابات در گرو جمهوری اسلامیست، اسراییل هم بهترین بهره برداری را میکند.

بخش دوم
دکتر نوری زاده: در حال حاضر بیشترین ملامتی که میشنویم اینست که چرا دور هم اپوزیسیون جمع نمیشود و یک اپوزیسون واحد تشکیل نمیدهید ما حداقل در چندین جلسات متعدد باهم بوده ایم چه چیزی باعث انجام نشدن این مجموعه است؟

دکتر سازگارا: اجازه بدهید عرض کنم اینکه مخالفین در داخل و خارج توافق نداشته اند و گفتگوی دمکراتیک نداشته اند تصویری است که حکومت جمهوری اسلامی القا میکند.
اتفاقا بر سر این موضوع کاملا توافق وجود دارد دمکراسی ،سکولاریزم و حقوق بشر. و اگر در سیستم حکومت آینده هم اختلاف نظر باشد آن را به مردم واگذار میکنند تا خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند که مثلا حکومت جمهوری باشد یا پادشاهی مشروطه و یا غیره. بر عکس توافق کاملی وجود دارد بین رهبران احزاب کرد و چپ و شخص شاهزاده و همچنین دیگر گرایشات موجود از مسلمان تا سلطنتی تا ملی این توافق حاصل شده است.
اپوزیسیون بیکار ننشسته است،.
قدرت های خارجی هنوز فکر میکنند که با فشار بر ایران حکومت از هم میپاشد. اما خامنه ای فکر میکند میتواند با سرکوب شدید مردم از این بحران رد شود .

دکتر نوری زاده : آقای خامنه ای و ولایتی می گویند در ماه نوامبر آینده، ترامپ انتخابات مجلس سنا را می بازد بعد دیگر هیچ کاری نمیتواند بکند .

دکتر سازگارا: این دومی را هم بنده شنیده ام ه ممکن است ترامپ را برکنار کنند و آنوقت شخص دیگری که رئیس جمهور میشود همین سیاست را اعمال میکند منتها به روراستی ترامپ نه!!
من فقط میتوانم بگویم دمکراتها همانقدر سخت گیر هستند که جمهوری خواهان هستند بنابراین این تصور خامنه ای تصوری غلط است، و این روش سرکوب گرانه خشم مردم را زیاد تر میکند این ساختار دیگر نمی تواند مشکلات را حل کند .
احتمال بعدی حمله آمریکا به ایران است که اساسا دولت ترامپ بدنبال جنگ نیست و سازمان سیا هم آن سازمان سیا در دوران گذشته نیست که بدنبال کودتا و جایگزینی فرد دیگری باشد و توان آن را هم ندارد.
گزینه آخر اینست که تمام اقشار مردم ایران از کارگر و کشاورز و کارمند و رانندگان کامیون و اتوبوس دست در دست هم به مبارزات مدنی روی بیاورند و آمزش ببینند تا کمر این حکومت را بشکنند.

با ما باشید و پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظرشنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب دانلود فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو