001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

پنجره ای رو به خانه پدری جمعه ۲۱ اردیبهشت

در این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز مینماییم. سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با میهمان عزیز برنامه جناب آقای دکتر حسین بر خواهیم پرداخت

ابتدا به دیدن فیلمی کوتاه از داستان (آب شاه و لوله کشی شهری) خواهیم نشست و به شرح داستان چگونگی تامین آب در سالهای نه چندان دور خواهیم پرداخت.

در ادامه نگاهی به بحران بی آبی در کشور و خشک شدن رودخانه ها و دریاچه ها خواهیم افکند و به استناد گفته معاون استانداری و یک مقام اجرایی استان سیستان و بلوچستان که آب ذخیره شده در پشت سدها فقط کفاف پنج ماه استان را میدهد. برای این حکومت اصلا مهم نیست که مردم آب دارند یا ندارند.علل و سبب این واقعه چیست؟؟

دکتر نوری زاده: این تراژدی دردناک مسئله آب چیست؟

دکتر حسین بر: میلیون ها سال باران آمده و سه آب جمع شده ولی در عرض چهل سال حکومت این آقایان نابود شده است. از یک طرف حریر رود وجازموریان و از طرف دیگر هیرمند و سرباز را داشتیم که در تمام سال آب در آنها جاری بود. چطوراین آب که در این همه سال جمع شده اینطور برسرش آمده است ؟؟ حال ببینید چطور این حکومت نادان توانسته این بلا را برسر این منطقه بیاورد و این رود ها را بخشکاند.
از زمانهای قدیم مملکت ما بی آب بوده . اما در هیچ زمانی اینقدر واردات برنج و گندم نداشتیم. چون به اندازه کافی آب داشتیم که محصولات خودمان را بکاریم. امروزه از جنوب استان خراسان به طرف سیستان و بلوچستان تبدیل به کویر شده است. تماما خشک شده است.

دکتر نوری زاده :
آیا جای دیگری داریم که مثل ما با این بحران بی آبی روبرو باشند؟؟

دکتر حسین بر:
هیچ جای دیگرجهان با این همه بی آبی روبرو نیست. ببینید هند چه کشوری است با آن جمعیت تقریبا پانزده برابر ما جمعیت دارد. فقط در بعضی منطقه های خیلی کوچک هند یک بحران بی آبی ایجاد شده که دارند آنجا رابه شدت درخت کاری میکنند. یکی از شاگردان من میگفت ما پارسال حدود پانزده میلیون درخت کاشتیم. اینها دولتی هم نبودند. خودشان این کار را کرده اند ویا در کردستان عراق در سال چند میلیون درخت میکارند. ولی ما چه کرده ایم ؟ شما منطقه تفتان را در نظر بگیرید در گذشته تماما پوشیده از درخت و جنگل بود و آب فراوان وجود داشت. زنده یاد دکتر بختیار درست میگفت که اینها ماموریت دارند که این مملکت را از بین ببرند. چگونه امکان دارد این سرزمین که مال خودمان است را با سنگدلی تبدیل به کویر بکنیم. یکی از دوستانم میگفت اکنون این جلسات حقوق بشر سازمان ملل این موضوع بصورت جدی پیگیری و بحث میشود که اگر این رژیم بماند این مملکت ویران میشود و چهل پنجاه میلیون نفر مردم باید مهاجرت بکنند به نقاط دیگر جهان. چون این حکومت تمام کشور های همسایه را دشمن خود کرده است .

دکتر نوری زاده: مثل مردمان لیبی که از جان خود میگذرند و دل به دریا میزنند و راهی دیگر کشورها میشوند که چقدر در این راه کشته و ناپدید میگردند.

دکتر حسین بر: اما این خشکسالی دریاچه ارومیه وبخشی از گرجستان و جمهوری آذربایجان و ارمنستان و بخش زیادی از ترکیه رانابود میکند. در حال حاضر این پرسش در سازمان ملل مطرح است که آیا دخالت بشر دوستانه سازمان ملل در چنین شرایطی صد در صد ضروری است یا نه؟ اگر کمک های بشر دوستانه بتواند جلوی بخشی از این نابودی را بگیرد باید از آن استقبال کرد. در هر حال اگر رژیم عوض نشود این مملکت نابود خواهد شد.

دکتر نوری زاده: به گفته داریوش کبیر، خدایا ما را از شر دروغ و خشکسالی دور بدار. در همین رابطه به دیدن ویدیویی از سخنان آخوند قرائتی و تفسیر وی از قرآن و فیلمی دیگر از یاوه گویی های یک آخوند جاهل و نادان خواهیم نشست ونظر دکتر حسین بر را جویا خواهیم شد.

دکتر حسین بر:
گورباچف در سخنانی در این مورد گفته است ، هر موقع اسراییل به دلیل ظلم و ستم به فلسطینیان مورد نکوهش جهانیان قرار میگرفت. در ایران در مساجد و روی منبرها رژیم میگویند اسراییل باید نابود شود. وهمین امر باعث میگردد که کشور های دیگر مسئله اصلی را فراموش و به حمایت از اسراییل بپردازند.

دکتر نوری زاده: چند روز پیش فیلمی را دیدم که ایادی حزب الله بعد از انتخابات در بیروت به خیابانها ریخته بودندو می گفتند بیروت شیعه شد. بیروت شیعه نمیشود. اینها میخواهند یک شهر زیبای خاورمیانه را بزور شیعه کنند. ویا در نیجریه با پول مردم آنجا را دعوت به شیعه شدن میکنند ومخارج هنگفتی صرف این مسئله نموده اند. و آقای ابراهیم زکزاکی میشود نماینده امام خامنه ای در نیجریه.

در بخش بعدی برنامه به دیدن یک کلیپ از سخنان یک آخوند حقه باز دروغ گودر ارتباط با رفتن جبرییل به آسمان و دیدن حضرت علی می نشینیم.و نظر دکتر حسین بر را جویا میشویم

دکتر حسین بر: ما چهار منبع اصلی راجع به اسلام داریم اگر چیزی در این چهار کتاب وجود نداشته باشد واقعی نیست. قصه است. و همه اینها دروغ است.

دکتر نوری زاده : بچه های بلوچ خیلی باهوش هستند .این شبکه های اجتماعی چقدر دربین جوانان رایج شده بود.؟

دکتر حسین بر: برای اولین بار درتاریخ کشورمان این شبکه های اجتماعی در دست حکومت نبود. و این فرصت ایجاد شده بود که مردم کم و بیش نظرات خودشان را اعلام کنند. برای اینکه ما پانصد سال نه بیان خودمان و نه تفکرات خودمان را نتوانسته ایم بیان کنیم.

دکتر نوری زاده: مردم بلوچ مردمانی متعصب هستند اما بنظر میرسد یک رابطه انسانی بین زن و مرد وجود دارد و روابط اجتماعیشان بالاست. حتی رئیس انجمن شهر یک شهرستان یک بانو میباشد. چه عاملی باعث میشود نقش زن در جامعه بلوچستان اینچنین باشد وآیا این بر میگردد به نقش زنان در جامعه بلوچستان؟؟

دکتر حسین بر:
بلوچستان دارای یک جامعه نسبتا آزاد تا قبل از حکومت اسلامی بوده است. بسیار زنان سیاستمدار داشتیم و توانایی کدخدایی و سردار بودن را داشته اند و همیشه دوش به دوش مردان جنگیده اند.جمهوری اسلامی موفق نشد که تاثیری بر نقش زنان در بلوچستان بگذارد.

دکتر نوری زاده : در حال حاضر دعوای حکومت بر سر تلگرام است و میگویند کسی که این دستور را داده است خامنه ای ایست ولی قوه قضاییه می گوید ما اینکار را کرده ایم و رهبری دخالتی نداشته است.در این باب به دیدن فیلم سخنان پور ازغدی در ارتباط با حمایت وی از رهبری و حمله به روحانی خواهیم نشست.
تا بحال رژیمی دیده اید که اینهمه نفاق در آن وجود داشته باشد.

دکتر نوری زاده:
بعد از خروج آمریکا از برجام و این اتفاقات جدید اگر یک اپوزیسیون قدرتمند داشتیم که تمام اقوام در آن حضور داشتند، صورت مسئله چه تغییری میکرد؟؟

دکتر حسین بر: اقوام هفتاد درصد جمعیت ایران را تشکیل میدهند. اقوام کسانی هستند که کم و بیش وبه طور دائم طی این چهل سال در صحنه بوده اند. یک گروهی داریم که بشدت مرکز گرا و مذهب گرا هستند. اینها مانع از هرگونه اتحادی میگردند.
کسی که مخالف جمهوری اسلامی است و معتقد است که باید در ایران دمکراسی باشد،برابری و برادری باشد، جدایی دین از دولت باشد.باید در صحنه حضور داشته باشد. آنچه که موجب دیکتاتوری میگردد تمرکز قدرت است. هیچ راهی بجز سرنگونی این رژیم وجود ندارد. با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو