001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

پنجره ای رو به خانه پدری چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت

در این شماره از برنامه پنجره ای رو به خانه پدری برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوریزاده آغاز می نماییم،.
پس از ماه‌ها انتظار و گمانه‌زنی درباره سرنوشت «برجام»، رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که ایالات متحده از برجام خارج خواهد شد و تحریم‌های تعلیق شده علیه ایران را باز می‌گرداند.

سپس به واکنش رهبر معظم جناب آیت الله خامنه ای بعد از اعلام تصمیم پرزیدنت دونالد ترامپ خواهیم پرداخت: ایشان روز چهارشنبه در واکنش به سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، علیه حکومت جمهوری اسلامی و خروج آن کشور از برجام گفت که از طرف ملت ایران می‌گوید: «آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید».

رهبر معظم چه میتواند بکند بغییر از نفرین!! مثلا بیاید بگوید ما شما را تحریم میکنیم و نفت به شما نمی دهیم؟؟
دیشب شنیدید که ترامپ حرفهای سخیف و سبکی زد ! اینکه رژیم ایران رژیم تروریست و آدمکشی است. به ملت ایران ظلم میکند. حرف سخیفش چه بود؟؟؟؟ اینکه ملت ایران شایستگی بهترین دمکراسی ها را دارد. چه کسی دروغ میگوید؟؟ چه کسی مردم بیگناه را جاسوس می پندارد؟؟. چه کسی میگوید در ایران آزادی بیان وجود دارد؟؟
در جواب باید گفت این نظام شماست که از صبح تا شام دروغ میگوید. چه کسی مردم را در زندانها شکنجه میکند و به آنها تجاوز میکند.؟ آری مسئله اینها انرژی هسته ای نیست مسئله اینها حمایت شما از تروریسم است.

آقای ترامپ روز سه شنبه با متهم کردن ایران به انجام آنچه «فعالیت‌های تروریستی، صدور موشک‌های خطرناک، حمایت از گروه‌های تروریستی» نامید، گفت: «هیچیک از کارهایی که رژیم ایران کرده است، به اندازه حرکت به سوی ساخت سلاح اتمی و ابزارهای به کارگیری آن خطرناک نیست».

آیت الله خامنه ای در بخشی از سخنانش اشاره کرد که در گذشته گفته بود «مسئله آمریکا مربوط به انرژی هسته‌ای نیست و بهانه می آورد» . او خطاب به کسانی که مخالف مواضع او بودند به انتقاد غرب از حضور ایران در منطقه و برنامه موشکی ایران اشاره کرد و گفت «اگر این را هم قبول کنیم، مسئله دیگری را شروع می‌کنند».

او درباره بریتانیا، فرانسه و آلمان‌ گفت که به این کشورها اعتماد ندارد و از مسئولان خواست اگر نتوانستند از آنها تضمین قطعی بگیرند، دیگر نمی‌شود برجام را ادامه داد.

حکومت قبلی دارای سرمایه های عظیم در خارج و چها میلیارد دلارذخیره ارزی در داخل کشور بود و صاحب سهام های بسیار زیادی بود . اما چهار تا آخوند آمدند و جوانهای ما را کشتند وجنگ داخلی در کردستان و ترکمن صحرا را می اندازند. وارد جنگ با عراق شدند و 8 سال مردم را اسیر کردند. بعد در دوران سازندگی این مملکت را غارت نمودند. وبا آمدن خاتمی خواستند این موجود متعفن را روحی در بدنش بدمند که نشد.
سپس با قتلهای زنجیره ای نویسندگان ما را کشتند. و سرمایه های ملی این کشور را برای حمایت از تروریسم و طالبان و داعش و حزب الله و حوثی ها هزینه کردند. و در حال حاضر با پرداخت میلیون ها دلار در انتخابات لبنان و عراق دخالت می نمایند. حالا آقای ترامپ دروغ گفته است!!!!؟؟
این دیگر خیلی وقاحت میخواهد. حال چه میخواهند بکنند آمریکا را تحریم کنند.؟؟

در این بخش از برنامه به دیدن گزارش تصویری از واکنش های اشخاص مختلف به خروج آمریکا از برجام خواهیم نشست.

بارها گفته ایم که نباید پرچم کشوری را آتش زد حتی پرچم جمهوری اسلامی را حال نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مجلس در پاسخ به خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای پرچم این کشور را آتش میزنند. در این باره به دیدن یک گزارش تصویری می نشینیم.

در بخش دوم برنامه همراه با شما خوبان به دیدن گزارش مستقیم تصویری از فستیوال فیلم کن که توسط خبرنگار ارشد تلوزیون ایران فرداجناب آقای محمد رضا شاهید ارسال میگردد خواهیم نشست و شما را در جریان آخرین خبرهای امروز جشنواره قرار خواهیم داد.

در بخش بعدی به بررسی نظرات و واکنشها نسبت به اقدام آمریکا در خروج از توافقنامه برجام خواهیم نشست و شما را از این نظرات آگاه خواهیم ساخت:
وزیر امور خارجه آمریکا مایک پومپئو اندکی پس از اعلام خروج آمریکا از توافق اتمی میان ایران و شش قدرت جهانی، بیانیه‌ای صادر کرد و بر «هم‌کاری» با متحدان ایالات متحده برای یافتن «راه‌حل واقعی و درازمدت برای تهدیدهای ایران» تاکید کرد.وزیر خارجه آمریکا افزوده است که واشینگتن با متحدان خود در اروپا و دیگر نقاط جهان «برای آن‌که برای همیشه از دسترسی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای جلوگیری شود» منافع مشترکی دارد. وزیر خارجه آمریکا در بیانیه روز سه‌شنبه خود گفته است تلاش‌های بین‌المللی دولت او برای مقابله با «تهدیدهای» ایران، با بازگشت تحریم‌ها و «انزوای دیپلماتیک و اقتصادی» حکومت ایران همراه خواهد شد.
شاهزاده رضا پهلوی در توییتی نوشته است: عملکرد این چهل سال نشان داده است که چاهِ فساد، سلطه‌طبی و ناکارآمدی این فرقه، بی‌انتها و پُرناشدنی است و تمامی منابع کشور را می‌بلعد. کلید حل مسائل ایران، برجام یا نبود آن نیست. کلید، جایگزینی این رژیم ایران‌ستیز با یک حکومتِ ملی سکولار، توسعه‌گرا و دموکراتیک است.
آقای ترامپ تکلیف را روشن کرد. حال چه اتفاقی می افتد؟ او چه مجازات هایی بر علیه ایران در نظر خواهد گرفت؟ فرانسه گفت :اگر معاملات با یورو انجام پذیرد او کمک خواهد کرد. اما عربستان و اسراییل و دیگر کشورهای منطقه از این تصمیم حمایت کردند و ابراز خوشحالی نمودند.
دقایقی پس از تصمیم آقای ترامپ برای ترک برجام، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای تاکید کرد که “برجام یک توافق چند جانبه است و نمی‌توان آن را به طور یک طرفه ترک یا ملغی کرد”.
در بیانیه اتحادیه اروپا آمده: “ما از تصمیم امروز آمریکا برای ترک برجام متاسفیم و چنانچه ایالات متحده نظرش را در این باره تغییر دهد، از آن استقبال خواهیم کرد.

اسراییل یک ساعت بعد از سخنان ترامپ مجددا به یک پایگاه نظامی در سوریه حمله کرد که بیش از بیست نظامی ایران در این حمله کشته شدند. و تنها پاسخ خامنه ای به این حمله غلط کردید بود و بس.!!
سوریه و ترکیه از این اقدام آمریکا در خروج از توافق نامه هسته ای انتقاد کردند.و عراقیها نظرات متفاوتی داشتند. با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو