افتتاح مجلس تشخیص مصلحت بی حضور رهبر

با انکه افتتاح مجلس تشخیص مصلحت با حضور رهبر جمهوری اسلامی انجام میشد این بار نهمین مجلس بدون حضور وی روز سه شنبه انجام شد و رییسی و لاریجانی رییس جمهور و رییس مجمع و رییس مجلس در آن سخنرانی کردند. ابراهیم رئیسی اظهار امیدواری کرد که بتوانند در جهت اجرای منویات رهبری گام‌هایی بردارند که باعث تفاوت وضعیت و شرایط مجمع با ادوار گذشته باشد.وی گفت مجمع به عنوان هیأت عالی مستشاری رهبری، باید چنانکه در حکم صادره از سوی ایشان مورد تاکید قرار گرفته به حقایق کشور احاطه داشته باشد چرا که احاطه به حقایق باعث می‌شود که تشخیص مصلحت و ارائه نظر مشورتی به ایشان از اتقانی برخوردار شود که برای کشور بسیار مهم است رییس اصولا جون مقام خود را مدیون دخالت رهبر در انتخابات میداند اطاعت از منویات رهبر را وظیفه دولت میداند در حالیکه چنین امری در قانون اساسی نیامده است و این سطح مداحی و چاپلوسی وی را نشان میدهد.
رئیسی استقلال، آزادی، توجه به سبک زندگی اسلامی، توجه به عدالت، علم و فناوری را محورها و فصول اساسی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برشمرد. بحث سبک زندگی همین تحمیل حجاب اجباری و گشت ارشاد است که به بحران کنونی منجر شد.
وی در ادامه مداحی خود گفت با رهبرفرزانه در راس نظام سر بر آستان ربوی می‌ساییم که حقیقتاً سخن و کلام او امام الکلام و فصل‌الخطاب است. واقعاً هدایت‌های حکیمانه ایشان در روز گذشته، همه ناآرامی‌ها و مشکلات کشور و آن مسائلی که مردم و مسئولین را رنج می‌داد، خاتمه بخشید.
در این میان قالیباف رییس مجلس نیز گفت حرکت دشمن را در فتنه اخیر دیدیم که این انقلاب و ایران عزیز را از میان بردارند اما هر روز بقا و قدرت نظام افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز دشمن درجنگ شناختی و اقتصادی با تمام ابزارهایی که دارد برای نشان دادن ضعف و نارآمدی چنین نظامی در اداره کشور را به کار گرفته تا بین امام و امت فاصله بیاندازد.و ما باید دست به دست هم بدهیم تا تحولی در حکمرانی خودمان برای اداره بهتر کشور ایجاد کنیم.
آملی لاریجانی نیزبا اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: مقام م رهبری در سخنرانی روز گذشته خود یک تحلیل بسیار دقیق و موشکافانه‌ای از این وضعیت ارائه کردند. همانطور که ایشان فرمودند انصافا دست دشمن در این ماجراها آشکار است. دشمن با تمام قوای رسانه‌ای به میدان آمده و از نیروهای امنیتی و جاسوسی خود استفاده کرده تا بر امواج سوار شود. البته این موضوع جدیدی نیست در طول این ۴۰ سال دشمن، هر جا مشکلی می‌دید، آن را بهانه‌ای برای هجوم به جمهوری اسلامی قرار می‌داد.
وی گفت: حادثه‌ای برای خانم جوانی رخ داد که تلخ بود و هیچ کس راضی به وقوع آن نبود مسئولان هم ابراز تأسف کردند و هم قول رسیدگی به این حادثه دادند. در این میان مردم مطالبات و اعتراضاتی داشتند و مسئولان موظف به شنیدن و رسیدگی به آن هستند. اما بحث اغتشاش در کشور و تخریب و قتل، خصوصا هجمه‌های عجیب به نیروی انتظامی متفاوت است و با هیچ منطقی سازگاری نیست.
وی گفت دست‌های دشمن در امواج رسانه‌های آنها در جهان پیدا بود. رادیوها و تلویزیون‌های بیگانه دایره پخش برنامه‌های خود را گسترش دادند تا دائما رصد کنند و راست و دروغ را باهم بیامیزند و جامعه را تحریک کنند. پیدا بود که آنها با تمام ابزار رسانه‌ای آمده‌اند.وی گفت وقتی مردم دیدند که دشمن در حال اغتشاش است و حادثه واقع شده بهانه‌ای بیش نیست و با حمله کردن به اصل نظام و تخریب اموال عمومی و ایجاد اغتشاش قصد دارند کشور را به هم بریزند، از نظام جمهوری اسلامی و ارزشهای نظام و انقلاب حمایت کردند.
وی افزود کسانی هم با تعجیل به میدان آمدند و بدون اینکه ابعاد حادثه مشخص شود شروع به هجمه به نیروی انتظامی کردند و خصوصا خواصی که می‌دانستند که باید در این حوادث تا پیدا شدن ابعاد آن صبر کرد. ما امیدواریم این مسأله با درایت، صبوری و فکر جمع شود که جمع می‌شود.
مقامات جمهوری اسلامی بدون انکه ضعف حکومت در رعایت قانون و نیز صلاحیت ادراه کشور و اهدافی که با ان کشور را پیش میبرنذ مورد رسیدگی قرار دهند صرفا خواست واقعی مردم در طول چهار دهه گذشته به دشمن و رسانه های انها نسبت میدهند. علاوه براین نمی فهمند سیاست چند دهه انها باعث مهاجرت چند ملیون ایرانی شده است که همه منتقد سیاست حکومت هسند. حکومت حاضر نیست درک کند که نمیتواند به نیازهای جامعه پاسخ دهد . و باید جایگاه خود را به مردم واگذار کند.