حمله دادستان کشور به واتس آپ و اینستاگرام و تقاضای وکیل خانواده مهسا امینی

محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در سخنانی به واتس اب و اینستا گرام حمله کرد و حقوانان و تقاضاهای خانواده مهسا امینی را نیز مورد انتقاد قرار داد و رد کرد وی با حضور در همایش بررسی نقش نخبگان در جهاد تبیین درمرکز بسیج قوه مقننه با بیان اینکه به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، تاکید کرد: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می‌کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می‌کردیم.
وی با انتقاد از مسئولان سابق کشور گفت: کاش آن زمان که رهبری بحث مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات را مورد تاکید قرار داده بودند، اقدام می کردیم. امروز فردی که در گذشته مسئولیت ایجاد این شبکه را برعهده داشته است، در توئیتی فیلتر کردن اینترنت را زیر سوال برد، ای کاش جلسه و مناظره ای بود تا من با شواهد مبین ثابت می کردم که او در این جنایت دست دارد.وی با اشاره به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، اظهار داشت: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می کردیم، این کوتاهی ها، تقصیرها و تعمد در توجه نکردن به تاکید مقام معظم رهبری، امروز ما را به اینجا رسانده که در واتساپ و اینستاگرام شاهد برگزاری کلاس هایی برای جرم و جنایت، بی عفتی و هرزگی باشیم.
وی گفت: اینکه در جریان های این روزها، جوانان 16 ساله حضور دارند، به دلیل فضای مجازی است، آنها گرفتار شده اند و نمی دانند در واقعیت ها و پشت پرده ها چه چیزهایی نهفته است. به دادستان ها ابلاغ کرده ام اگر دستگیر شده ها جوانان کم سن و سال هستند، برای آنها برنامه ای تبیین کنند، آنها فرزندان و دلبندان ما هستند، نباید به گونه ای با آنها رفتار شود که از ما فاصله بگیرند. وقتی با تعدادی از آنها صحبت کردم، خود را بیگناه می دانستند و نمی دانستند پشت پرده چه کسانی قرار دارند. این در حالی است که دشمن علنی به مبارزه با اسلام، ایران و ملت قوی آمده است.
وی با تأکید بر فعالیت بیشتر حقوقدانان بسیجی گفت: باید انسجام بیشتری داشته باشید و مسائل را از منظر حقوقی بشکافید، به طور مثال وکیل خانواده امینی حرف های بدون مدرک مطرح می کند و پیش از آنکه نظر پزشکی قانونی اعلام شود، می گوید نظر آنها را قبول ندارد، این چه حقوقدانی است که پیش از اعلام نظر مرجع قانونی، آن را قبول ندارد و خواهان تشکیل کمیته حقیقت یاب شده است. به عبارتی از فردا هر کسی دچار حادثه ای شود، خواهان تشکیل چنین کمیته ای می شود.
باید مسائل حقوقی را از جریان های آلوده به افکار سیاسی جدا کنیم و همه در برابر قانون تسلیم باشیم. انتظار می رود حقوقدانان، جامعه را به سمت منطق و عقلانیت ببرند.
منتظری هیچ در کی از دنیای مدرن و تکنولوژی جدید ندارد و فکر می کند با فیلتر و محدودیت میتوان جامعه را می تواند کنترل کند. این عدم درک درست از چنین موضوعی برای دادستان کل کشور نشانه سطح فکری مقامات است. و طبیعتا نمیتوانند مشخصات دنیای جدید را درک کنند . همچنین وی با رد تقاضای وکیل خانواده امینی میخواهد نشان دهد که جمهوری اسلامی راهی جز لا پوشانی بر ای سرپوش گذاشتن جنایتی که در مورد مهسا رخ داد ندارد و اینکه وکلای بسیجی در قوه قضاییه مسیولیت کار را به عهده بگیرند چشم انداز اینده قوه قضاییه را نشان میدهد.