اعدام مفسدان اقتصادی و تداوم فساد اقتصادی در ایران

بنا به گفته غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران، حکم اعدام وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی دو مفسد اقتصادی که یکی از آنها یعنی وحید مظلومین به سلطان سکه شهرت یافته است، تا یک ماه دیگر اجرا خواهد شد و این دو به جوخه اعدام سپرده خواهند شد.
اتهام وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی اخلال در نظام اقتصادی کشور و افساد فی‌الارض شناخته شده و این دو در دادگاه ویژه جرائم اقتصادی به اعدام محکوم شده‌اند.
این اولین بار نیست که برخی از مفسدین اقتصادی به اعدام محکوم می‌شوند و به دلیل مداخله در فرایندهای اقتصادی و همچنین اخلال در نظام اقتصادی، مفسد فی‌الارض شناخته می‌شوند.
اتهام افساد فی‌الارض عموما به این دلیل به مفسدین اقتصادی اطلاق می‌شود و این افراد به این دلیل حکم اعدام دریافت می‌کنند تا به این بهانه جلوی تداوم فساد اقتصادی گرفته شود. اما با این وجود، اعدام نه تنها جلوی فساد اقتصادی بیشتر را نگرفته، بلکه همواره اختلاس‌ها و فسادهای اقتصادی به مراتب شدیدتر در ایران تجربه شده است. چون مفسدین اصلی در سپاه ، دفتر رهبری و ارگانهای تابعه ، دستگاه امنیتی و نهادهای حکومتی از مصونیت کامل برخوردارند . برای نمونه سردار رستم قاسمی وزیر نفت احمدی نژاد با دوملیارد دلار اختلاس از سوی رهبر مسئول روابط تجاری مرزی با عراق و سوریه شد . فرزند علی مقدم از مسئولان دفتر رهبر و فرزند علی اکبر ولایتی مشاورعالی آیت الله خامنئی همراه با بجناق مقدم دکتر علی طاهری و شیرانی تکابی متهم به سوءاستفاده ملیاردی در معامله دکلهای نفتی و برج سازیهای کلان ، مصون از هر پیگردی همچنان به کسب و کار غیر قانونی خود مشغولند . درگذشته نیز اعدام فاضل خداداد و مه آفرید خسروی کارآفرین سرشناس که به دعوت محمد خاتمی از آلمان با سرمایه خود به وطن بازگشت و 17 هزار شغل در کشور ایجاد کرد آـشکار ساخت که فقط غیرخودی ها حتی اگر کار نادرستی نکرده باشند در معرض خطر قرار دارند .