ارمنستان وتداوم رابطه با ایران

به گزارش رسانه ها نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، روز گذشته طی سخنانی در پارلمان ارمنستان گفت در دیدار هفته گذشته با جان بولتون مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ در ایروان، به طور صریح به او گفته است کشورش رابطه خود با ایران را ادامه خواهد داد.
او گفت به بولتون گفتم ارمنستان کشوری در محاصره است و ما روابط دیپلماتیک با دو همسایه‌مان یعنی آذربایجان و ترکیه نداریم، بنابراین ما چاره‌ای جز داشتن رابطه خوب با دو همسایه دیگرمان یعنی ایران و گرجستان نداریم چون این دو کشور تنها راه ارتباط ارمنستان با دنیای خارج هستند.نخست وزیر ارمنستان در ادامه افزود . این موضع اصولی ما برای آقای بولتون تشریح شد و من فکر می‌کنم موضع ارمنستان برای نمایندگان هیات آمریکایی روشن، قابل فهم و حتی قابل قبول بوده است.
نباید کسی تردیدی داشته باشد که دولت ایروان سیاست‌های خود را بر اساس منافع ملی خود تنظیم می‌کند و تعارفی با دیگر کشورها ندارد چه این کشور ایالات متحده آمریکا باشد یا روسیه و یا ایران و یا هر کشور دیگری.
گفتنی است نخست وزیر 43 ساله ارمنستان دیروز این اظهارات را در پاسخ به سوالات برخی نمایندگان پارلمان ارمنستان از نتایج دیدار او با هیات آمریکایی و نیز تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر سیاست‌ها و منافع کشور ارمنستان در قبال ایران، مطرح کرده است.