اعمال تحریم های جدید امریکا علیه ونزوئلا

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده روز گذشته در میامی اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا فرمان اعمال تحریم های جدید علیه ونزوئلا، منجمله متوقف کردن معمالات با ذخایر طلا را به امضا رساند.
بولتون گفت تحریم های جدید امریکا گروه های را که در بخش فاسد اقتصادی ونزوئلا کار میکنند متاثر میسازد و دسترسی آنها را به ثروت دزدیده شده محدود خواهد ساخت. این تحریم ها مانع انجام معاملات شهروندان امریکایی با اشخاص و گروه های مرتبط با بخش فاسد ذخایر طلا ونزوئلا خواهد شد.
علاوه بر این وی افزود که امریکا به مقابله با کوبا و نیکاراگوئه نیز برخواهد خاست به گفته وی تحریم های جدید علیه کوبا اعمال خواهد شد و ی گفت میخواهم تاکید کنم که این دستورالعمل های آغاز فشار بر رژیم کوبا میباشد. از همان ابتدا ما برای رفع نقاط ضعف در تصمیم گیری های مان در مورد تحریم ها، تحریمات خود علیه شرکت های وابسته به اردوی کوبا را افزایش دادیم.
در دستور اجرایی دونالد ترامپ، نیکلاس مادورو و مقامات ونزوئلا به فساد و غارت ثروت این کشور متهم شده اند که به گفته او اثرات سوء اقتصادی، صنعتی، محیط زیستی داشته و نیاز‌های مردم در نظر گرفته نشده است.
این دستور اجرایی، هرگونه نقل و انتقال در حوزه طلای ونزوئلا را مسدود و هرگونه معامله‌ای با دولت یا پروژه‌های مربوط به دولت ونزوئلا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ممنوع می‌کند.