ایران در رسانه های جهان 10 آبان

خبرگزاری فرانسه: آغاز مذاکرات دانمارک با متحدان اروپایی برای تحریم ایران

خبرگزاری فرانسه در گزارشی می‌نویسد دولت دانمارک می‌گوید در حال رایزنی با متحدان اروپایی خود است تا احتمالاً تحریم‌هایی را بر علیه حکومت جمهوری اسلامی برقرار کند.

این تصمیم پس از آن گرفته می‌شود که دولت دانمارک رژیم تهران را متهم ساخته است که قصد داشته است مخالفان سیاسی خود در خاک کشور دانمارک را به‌قتل برساند.

نخست وزیر دانمارک ‘ لارس لوکه راسموسن’ روز گذشته به خبرنگاران گفت: «ما در روزهای آینده با متحدان اروپایی خود در مورد یافتن یک واکنش متحد (نسبت به حکومت ایران) خواهیم بود.»

به گفته خبرگزاری فرانسه، تریزا می نخست‌وزیر بریتانیا در حال حاضر پشتیبانی خود را از دولت دانمارک در این زمینه ابراز کرده است.

أندرس سامويلسون وزیر خارجه دانمارک هم اینک تماس با همتایان اروپایی خود را آغاز کرده است و موضوع واکنش به تهدید تروریستی از سوی رژیم ایران را تحریم‌های اقتصادی در نظر گرفته است.

سازمان اطلاعات و امور امنیت داخلی دانمارک PET روز سه‌شنبه مقامات امنیتی حکومت ایران را متهم کرد که ‘در حال برنامه‌ریزی برای یک حمله تروریستی در دانمارک هستند’. به گفته دولت دانمارک، هدف رژیم تهران ترور سه تن از اعضای شناخته‌شده سازمان موسوم به ‘جنبش ملی دموکراتیک الاحواز’ بوده است.

حکومت ایران این سازمان را مسئول حمله تروریستی ماه گذشته به رژه نیروهای سپاه در اهواز معرفی کرده است که در طی آن 26 نفر کشته شدند.

https://www.breitbart.com/europe/2018/10/31/denmark-consults-allies-over-possible-iran-sanctions/

وای نت: موساد در افشای حمله تروریستی ایران به دانمارک کمک کرد

خبرگزاری اسرائیلی ‘وای نت’ در گزارشی می‌نویسد سازمان ضدجاسوسی اسرائیل (موساد) در افشاء و عقیم گذاشتن طرح تروریستی ایران در دانمارک به این کشور کمک کرده است.

‘وای نت’ به نقل از یک دیپلمات اسرائیلی می‌نویسد «موساد به دولت دانمارک کمک کرده است تا سازمان امنیت این کشور بتواند طرح ترور رهبران یک گروه مخالف حکومت ایران را که متهم به حمله به رژه نیروهای نظامی ایران است خنثی کند.»

این دیپلمات اضافه کرده است: «به علت افزایش شدید مراقبت‌های امنیتی در کشورهای غربی برای جلوگیری از حمله به مراکز یهودیان و مؤسسات و دفاتر دیپلماتیک اسرائیل، سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) در ماه‌های اخیر اطلاعات بسیار زیادی را در مورد طرح عملیات تروریستی به‌دست آورده است که الزاماً متوجه یهودیان و نمایندگی‌های اسرائیل نیستند.

اطلاعاتی که موساد در اختیار دولت دانمارک قرار داده است باعث شده که آدمکشان منسوب به حکومت ایران که حامل مواد منفجره بوده‌اند پیش از انجام عملیات خود دستگیر شوند.»

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5385164,00.html

نشریه هیل: آمریکا باید ناقضان حقوق بشر در ایران را تحریم کند

نشریه هیل در واشنگتن در سرمقاله‌ای می‌نویسد آمریکا اکنون باید توجه خود را به تحریم ناقضان حقوق بشر مردم ایران معطوف کند.

در این سرمقاله آمده است: «دولت ترامپ مرتباً سرکوب مردم ایران به‌دست حاکمان کشور را محکوم کرده است، اما این کافی نیست و باید بیشتر از این عمل کند. برای مسئول دانستن رژیم جمهوری اسلامی و ابراز همبستگی با مردم ایران که خواهان اصلاحات در امور کشورشان هستند، واشنگتن باید به تحریم ناقضان حقوق بشر مردم ایران ادامه بدهد.

دولت آمریکا می‌تواند با افشای نام و محکوم کردن مسئولان اصلی کشور که چه در گذشته و چه در حال حاضر به سرکوب حقوق بشر مردم ایران دست زده‌اند به معترضان ایرانی روحیه ببخشد و ایدئولوژی رژیم جمهوری اسلامی را به‌چالش بکشد. این پیامی خواهد شد که آمریکا به متحدان خود بگوید که قاطعانه در کنار مردم ایران ایستاده و از آنها حمایت می‌کند.

ما در گزارشی که این هفته در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها منتشر شد مشخصات کامل 12 نفر از رهبران ارشد رژیم جمهوری ا سلامی را که معماران و گردانندگان سیاست‌های سرکوب‌گرانه آن هستند معرفی کردیم.

آنها عبارتند از: سیدعلیرضا آوایی (وزیر دادگستری)، قاضی مقیسه، قاضی صلواتی، محمدجواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات)، حسین اشتری (رئیس پلیس ایران)، عبدالرضا رحمان فضلی (وزیر کشور)، غلامحسین غیب‌پرور (فرمانده بسیج)، منصور غلامی (وزیر علوم)، و عباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد).»

https://thehill.com/opinion/international/413903-us-must-sanction-irans-major-human-rights-abusers