برخورد خشونت آمیزپلیس با دانشجویان

در پی انتشار فیلمی از پلیس تهران که با اتومبیل پلیس اقدام به هل دادن دختری در مقابل دانشگاه آزاد در سوهانک کرده بود، رئیس پلیس تهران روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت حضور پلیس در سوهانک و در محل دانشگاه، بنابر درخواست مکرر مردم بوده است. سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت همچنین با اشاره به این موضوع که یکی از وظایف نیروی انتظامی برخورد با کسانی است که امنیت اخلاقی جامعه را به مخاطره می‌اندازند گفت اگر بخواهند با جوسازی پلیس را از برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی دور کنند، پلیس کوتاه نخواهد آمد و با کسانی که امنیت اخلاقی جامعه را به مخاطره می‌اندازند مقابله خواهد کرد. رئیس پلیس تهران همچنین در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه وی فیلم مربوط به برخورد پلیس با دختر دانشجو
را در فضای مجازی دیده، اظهار داشت بنا بر آنچه که وی در فیلم دیده است، راننده خودروی پلیس به محض مشاهده دختر،‌ پایش را روی ترمز گذاشته است، ‌اما فقط بخشی از این فیلم در فضای مجازی منتشر شده است. این اولین بار نیست که فیلمی از پلیس منتشر می‌شود، ‌و در آن، پلیس به جای مراقبت از مردم و شهروندان، اقدام به برخورد خشونت آمیز با مردم کرده است. پلیس بارها گفته است اقدام به خشونت از جانب پلیس به خاطر مبارزه با مفاسد اجتماعی است و انتشار این گونه تصاویر برای مخدوش کردن چهره پلیس و هم چنین تحت فشار قرار دادن پلیس برای کنار گذاشتن وظایف خود برای مبارزه با فساد اجتماعی است.
ضمن اینکه تاکنون، انتقادهای زیادی که از رفتارهای تند و خشونت آمیز پلیس عنوان شده ، موجب نشده است تا پلیس به انجام چنین اشتباهاتی در اقدامات انتظامی خود اعتراف یا به خاطر انجام آنها از مردم عذرخواهی کند.
در همین حال محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در واکنش به حضور گشت ارشاد در مقابل ورودی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز در سوهانک با اشاره به اینکه نباید حرمت دانشگاه و دانشجو به بهانه‌های واهی مورد خدشه قرار گیرد، گفته است هنوز پیامدهای شکسته شدن حرمت دانشگاه در دهه‌های گذشته از خاطر نرفته است.
وی همچنین خاظرنشان کرده است نیروی انتظامی تحت عنوان گشت ارشاد یا هر عنوان دیگری حق برخورد با دانشجویان در حریم دانشگاه را ندارد.
در این فیلم که در فضای مجازی منتشر شده است، پلیس تلاش می‌کند تا با فشار اتومبیل، دختری را از صحنه خارج کند