هشدار پوتین به آمریکا

به گزارش رویترزولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه وجوزپه کونته نخست‌وزیر ایتالیا روز گذشته با هم دیدار کردند. هردوردر این دیدار بر لزوم همکاری دو کشور و بهبود روابط دوجانبه تاکید کردند.
رهبران ایتالیا و روسیه همچنین درباره مسائل بین‌االمللی و منطقه‌ای مانند کنندشرایط لیبی، اتحادیه اروپا و سوریه مذاکره کردند.
جوزپه کونته که به مسکو سفر کرده، روسیه را به‌عنوان یک بازیگر حیاتی در عرصه بین‌المللی ستوده و از ولادیمیر پوتین دعوت کرده به ایتالیا سفر کند.
پوتین پس از این دیدار به آمریکا درباره استقرار موشک‌های جدید در اروپا، هشدار داد.پوتین در کنفرانس خبری مشترک با کونته گفت که استقرار موشک‌های جدید آمریکا در اروپا با واکنش موثر و سریع روسیه همراه خواهد شد.نخست‌وزیر ایتالیا نیز در کنفرانس خبری گفت ید به عقیده او اختلافات و جدایی بین اروپا و روسیه، در پی الحاق شبه‌جزیره کریمه اوکراین به خاک روسیه و بحران در اوکراین، بیش از حد طولانی شده است.
اما آقای کونته نیز مانند معاونش از تائید این‌که رم تحریم‌ها را وتو خواهد کرد یا نه، سرباز زده‌است.
قدرت‌های اروپایی، فرانسه و آلمان و نیز بیشتر اعضای این اتحادیه می‌گویند، تا زمانی که پیشرفتی در پایان دادن به بحران اوکراین به‌دست نیامده، تحریم‌ها باید ادامه بیابند.مهلت تحریم‌های فعلی، ماه ژانویه سال آینده به پایان می‌رسد. انتظار می‌رود سران کشورهای اروپایی در نشست دسامبر در مورد ادامه آن تصمیم‌گیری کنند .

8-