بسته های پستی انفجاری در امریکا

ارسال چندین بسته حاوی مواد منفجره برای مقام‌های آمریکایی در روز گذشته، یک فضای خبری ملتهبی را ایحاد کرده است این بسته ها تاکنون به آدرس دفتر باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، دفتر شبکه تلویزیونی سی ان ان در نیویورک موسوم به ساختمان تایم وارنر، برای خانواده کلینتون ها و جان برنان، رئیس پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا سیا که در حال حاضر یکی از کارشناسان سیاسی سی ان ان است،ونیز دفتر اندرو کومو، فرماندار نیویورک در منهتن فرستاده شده بود.
بسته انفجاری ارسال شده به مقصد منزل بیل و هیلاری کلینتون در نیویورک: پیش از رسیدن به مقصد در یک واحد نظارتی کشف و خنثی شد.بسته انفجاری ارسال شده به مقصد دفتر باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، در شهر واشنگتن نیز پیش از رسیدن به مقصد توسط مأموران سرویس مخفی آمریکا کشف و خنثی شد.
گزارش های اولیه حاکی از آن است که بسته های انفجاری ارسال شده برای اوباما، کلینتون ها و شبکه سی ان ان از همان نوع بمب لوله ای باشند که دوشنبه برای سوروس ارسال شده بود. در عین حال اف بی آی اعلام کرده است بسته ای که به دفتر سی ان ان در نیویورک ارسال شده حاوی یک بمب دست ساز بوده است.پلیس نیویورک محل دفتر شبکه سی ان ان در نیویورک را به دلیل گزارش وجود بسته مشکوک تخلیه کرد.مقامات نیویورک اعلام کرد نددقطعا این اقدامی تروریستی است.
در عین حال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارسال بسته‌های مشکوک برای کلینتون را محکوم کرده است ونالد ترامپ روز چهارشنبه در سخنرانی خود مربوط به بحران مواد مخدر این مطلب را بیان کرد و گفت که تامین امنیت برای امریکا اولویت دولت اوست و نیروهای امنیتی بدنبال کشف عاملان ارسال مواد انفجاری هستند وی ادامه داد سرویس مخفی ما در حال بررسی این بسته ها توسط کارشناسان مواد منفجره هستند، دولت ما بر انجام تحقیق در این باره تمرکز دارد و کسانی را که مسئول این اعمال حقیر هستند به عدالت می سپارد.
رئیس جمهوری آمریکا افزود در این زمان باید متحد و هماهنگ شویم و یک پیام قوی و روشن را ارسال کنیم که اعمال یا تهدیدات خشونت آمیز هیچ جایی در آمریکا ندارند. او از پاسخ به سوال خبرنگاران که ایا این را اقدام تروریستی داخلی میداند خودداری کرد .
مایک پنس معاون اول ترامپ هم این اقدام را محکوم کرد او گفت بر روند تحقیق درباره ارسال بسته های پستی مشکوک به منزل دو رئیس جمهوری پیشین آمریکا و سی ان نظارت داریم و عوامل چنین اقدامی را به دست عدالت خواهیم سپرد.وی افزود گزارش های مربوط به بسته های مشکوک را که برای کلینتون، اوباما، سی ان ان و دیگران ارسال شده است، دریافت کردیم. ما منابع کاملی از اف بی آی، سرویس امنیتی و دیگر ماموران قانونی را مستقر کردیم.
معاون اول ترامپ اظهار کرد ما به نظارت بر این تحقیق ادامه می دهیم و کسانی که مسئول این کار بوده اند، به عدالت سپرده خواهند شد