مواضع تنش زای مقامات

احمد خاتمی نماینده مجلس خبرگان، روز پنج‌‌شنبه امریکا را تهدید کرد اگر دست از پا خطا کند، ایران با موشک‌های دوربرد خود، تل‌آویو پایتخت اسرائیل را با خاک یکسان خواهد کرد.
وی موشک‌های دوربرد را پشتوانه ایستادگی و مقاومت ایران ذکر کرد و گفت عقب‌نشینی موجب پیشرفت دشمن خواهد شد.احمد خاتمی همچنین با اشاره به القای دشمنان در خصوص سقوط قریب‌الوقوع جمهوری اسلامی، گفت ایران باید تلاش کند تا ژست جنگی خود را از دست ندهد.
احمد خاتمی با اشاره به اظهارات وکیل امریکا در دادگاه لاهه در خصوص توجه دولت امریکا به ملت ایران نیز آنها را دروغگو خواند و گفت اصل دشمنی امریکا با مردم ایران است و تحریم دارو را یکی از دلایل این دشمنی خواند.
در کنار این اظهارات تنش‌زا و تهدیدها‌، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران نیز روز پنج‌شنبه با بیان این موضوع که دشمنان می‌خواهند ایران موشک‌های خود را زمین بگذارد گفت ایران امروز در نقطه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان ایستاده است و هرگز ابزارهای قدرت خود را تضعیف و محدود نخواهد کرد.
سردار سلامی همچنین با اشاره به شکست‌ناپذیری و قدرتمندی ایران، و با استناد به سخنان رئیس جمهور امریکا که گفته بود ایران در عرض ۱۲ دقیقه می‌تواند خاورمیانه را اشغال کند، گفت ایران با قدرت خود قادر است در کمتر از 12 دقیقه خاورمیانه را از شر امریکا نجات دهد.
به اعتقاد تحلیل‌گران، این اظهارات در حالی که دولت دارد تلاش می‌کند دعواهای حقوقی خود را از طریق دادگاه‌های بین‌المللی پیش ببرد، قطعا مشکل‌ساز و بحران‌آفرین خواهد بود و وکلای حقوق بین‌الملل می‌توانند با استناد به این اظهارات بر ادعاهای خود در خصوص تلاش ایران برای به خاک و خون کشیدن منطقه و حمایت ایران از تروریسم منطقه‌ای و احتمال استفاده ایران از قدرت موشکی برای نابودی اسرائیل، تاکید ورزند.