ترکیه وادعای تایید سند قتل

به گزارش رویترز از ادعا های روزنامه واشنگتن پست ترکیه به آمریکا اطلاع داده است اسناد صوتی ویدئویی را که کشته شدن جمال خاشقجی را در داخل کنسولگری عربستان در استانبول تأیید می کند، در اختیار دارد.
این ادعا در زمانی مطرح میشود که دولت ترکیه رسما اعلام کرده است با همکاری عربستان سعودی کمیته ای برای بررسی دقیق ساعت تردد خاشقجی در کنسولگري کشورش ، تشکیل شده است همچنین ریاض اجازه ورود بازرسان أمنیتي ترکیه به کنسولگری خود در استانبول و خانه سرکنسول را داده است .
بنا به ادعای رویترز در عین حال، مقامات ترکیه‌ای نگران هستند انتشار عمومی این اسناد نحوه جاسوسی آنها از اماکن دیپلماتیک خارجی را افشا کند. ده روز پس از اختفای جمال خاشقجی و حملات گسترده رادیو تلویزیون هاو روزنامه ها و شبکه های اجتماعی قطری ، ترکی ، اخوان المسلمینی و حزب اللهی علیه سعودی و إنتشار داستانهای پلیسی رعب آور از شکنجه ، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقجی ، به مرور گزارشهائی از نقش احتمالی اخوان المسلمین و قطری ها در اختفای وی منتشر میشود . با توجه با اظهار آمادگی آمریکا برای اعزام کارشناسانی به ترکیه جهت تحقیق در مورد اختفای روزنامه نگار سعودی ،و عدم پاسخگوئی ترکیه بنظر میرسد اسراری در این ماجرا وجود دارد که ترکیه مایل به افشای آن نیست