تفسیر خبر چهار شنبه ۷ شهریور

امشب در تفسيرخبر /ايران فردا /٩.٣٠ تهران: آنچه شيخ پرزيدنت در مجلس حكومتي گفت.
آيا اين حكومت كه خود سبب مشكلات مردم است خواست حل اين مشكلات را هم دارد؟
آيا مردم به روحانيت حكومتي از جمله شيخ پرزيدنت اعتماد دارند؟
و در دادگاه لاهه چه مي گذرد؟
چرا پس از چهل سال شعار آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند ، حكومت ايران عليه آمريكا دست به دامن دادگاه لاهه شده است؟
ميهمان : آقاي رضا تقي زاده
همچنين ميهماني از تهران داريم و او ما را در جريان هجوم حكومت براي تخريب خانه هاي اطراف دانشگاه الزهرا قرار مي دهد. اين هموطن از نقش خانم زهرا رهنورد نيز در اين زمينه سخن خواهد گفت.
خانم زهرا رهنورد نخستين رئيس اين دانشگاه پس از انقلاب بوده است.

چالنگی: آقای شیخ پرزیدنت حسن روحانی در مجلس حرفهایی زد حرفستان، اساساً آیا همه مشکلات ناشی از عملکرد شیخ پرزیدنت است یا شیخ پرزیدنت هم جزو حکومتی است که چهل سال است مردم را اسیر کرده و دو طبقه غنی دولتی و فقیر ملتی بوجود آورده است؟

تقی زاده: این چیز بدیعی نیست چهل سال حکومت با وعده های دروغ، در این مدت نه تنها داراییهای ملت را به یغما برد بلکه زیر ساخت ها را هم نابود نمود،امروز رنگ فساد این حکومت منحوس بیش از هر رنگی دیده میشود ،جلسه استیضاح روحانی مرا بیاد روضه خوانی های میانداخت که در دوران جوانی بیاد داشتم، روحانی در مجلس خودش را در کسوت یک روضه خوان میدید که باید مردم را بشکلی سر گرم بکند ، نه او باور دارد به چیزهایی که گفته است و نه مردم اعتماد دارند به حرفهای او،.
از هفته ها قبل وقتی مسئله پرسش مطرح شد اول سرپیچی نمود ولی بعد به بهانه اینکه حقیقت را خواهد گفت و مردم را در مسیر وقایعی خواهد گذاشت، این انتظار میرفت که او مسائلی ناگفته را بگوید اما از همان اول دم خروس از زیر عبایش بیرون زده بود و گفت من قبل از آمدن با آقا صحبت کرده ام و ایشان توصیه هایی کرده که من امیدوارم بتوانم امروز توصیه های ایشان را به اجرا بگذارم.
کسانی بیرون گود نشسته اند و میگویند روحانی بازی خورده است من باور ندارم که بازی خورده باشد. او بخشی از این حکومت است و مسائل ملی برای او کمترین اهمیتی ندارد، درست است که مشکلات اقتصادی را میشود حل کرد، ولی نه با این نظام و این حکومت، او قصد مقابله با فساد را ندارد تمام هم و غم او اینست که خامنه ای که سرش را زمین گذاشت شانس و بخت جانشینی را از دست نداده باشد تنها مسئله ای که به آن فکر میکند این است. او در ابتدا کابینه ای صد در صد امنیتی و حالا کابینه ای صد درصد فاسد را دارد . حتی اگر بخواهد وقتی برای مبارزه با فساد درون دولتش هم بگذارد باز هم وقت نخواهد داشت.،
مثلا آقای نعمت زاده که صدها میلیون دلار از شرکت های نفتی چاپیده است در حال حاضر دخترش به اتهام احتکار کردن و قاچاق دارو زندانی شده است و انبارهای داروهای فاسد او را به آتش کشیده اند.

یک جمله ای که به چشم من نشست این بود که احمدی نژاد از چهارده برادران فریادش بلند بود و آقای روحانی گفت قاچاق بصورت رسمی از گمرکات کشور و توسط سپاه انجام میپذیرد، چون هم بنادر و هم مرزهای غرب و شرق را در اختیار دارند، وقتی روحانی کنترل مرزها را به سپاه میسپارد تکلیف معلوم است،.

چالنگی: روحانی میگوید بالا رفتن قیمت دلار باعث پایین آمدن قاچاق شده است تفسیر شما را می شنویم؟

تقی زاده : یکی از فاسد ترین افراد دولت برادر خود روحانی است که در چهار سال اول در دولت بود که حالا هیچ نام و نشانی از او نیست. همین وزیر صنعت ومعادن آقای شریعتمداری که سومین نفری است که قرعه استیضاح به او خورده است از اول حکومت دستش در فساد و چاپیدن بوده است. طبیعی است که وقتی قیمت ارز بالا برود واردات کالا و قاچاق کمتر میشود. در حقیقت قاچاق کالا مسیرش تغییر میکند،

این دروغگو به مردم نمیگوید آیا زن و بچه های او هم همان مشکلات اقتصادی و معیشتی که مردم با آن در گیر هستند را را دارند ؟ و در پس عمامه دروغگویش میگوید اگر من جای خامنه ای بنشینم راه حل درست را میتوانم پیدا کنم و به شما بدهم. اینها دغدغه مردم را ندارند ، دغدغه ایشان اینست که بخور بخور ادامه داشته باشد و اگر علی خامنه ای مرد کسی دیگر جای او نیاید.
چالنگی: حسن روحانی میگوید ما باید مردم را قانع کنیم که اقتصاد در آینده خوب میشود و طی سالها همینطور از اعتماد مردم استفاده کرده اند، هیچکس مثل خمینی وعده های خوب نداد، آیا میشود به این آخوند ها دخیل بست؟

تقی زاده: آیا یک حکومت دینی میتواند در دنیای امروز موفق باشد شما میگویید که خمینی قبل از حکومت دستش به خون آلوده نبود و خونریز نبود ، اما استعدادش را داشت ، مگر بن لادن قبل از حمله به آمریکا آدمکش بود؟ خیر، نبود ، خمینی وسیله اش را نداشت اما زمانی که حکومت و امکانات کشتار در دستش آمد از خودش خونریزتر کسی نبود،. آیا امروز مسجد و منبر میتواند کشور را اداره کند ؟ جوابش خیر است.

این حکومت در عرض این مدت فاسد شده و با سرنیزه و زندان و شکنجه توانسته حکومت کند، اینها تمام زورشان و ترفندهایشان را با درست کردن اپوزیسون ساختگی در خارج کشور و تظاهرات ساختگی و سرکوب آن و فرستادن روزنامه نگاران حکومتی بعنوان مخالف به خارج و…..زده اند و فکر میکنند تمام راهها را چک کرده اند ، اما یک نکته را نخوانده اند و آن عنصر غافلگیری است ، در جایی غافلگیر میشوند که تصورش هم نمیکرده اند،. این حکومت زمانی از هم میپاشد و به دیوار میخورد که اصلا انتظارش را ندارد،.

با ما باشید و برنامه تفسیر خبر را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو