وزیر ارشاد و انجام پاکسازی همه جانبه برای جلب نظر افراطیون اصولگرا

اسماعیلی وزیر ارشاد دولت سیزدهم، در جلسه سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه صداوسیما، برای جلب نظر افراطیون گفت دست به یک پاکسازی کامل اداری در وزارت ارشاد زده است . وی گفت که هر نه نفر حاضر در شورای نظارت بر صدور پروانه نمایش در وزارت ارشاد را تغییر داده است.
و اشخاصی مانند جواد رمضانی‌نژاد، رییس بسیج صداوسیما، سعید مستغاثی، یادداشت‌نویس روزنامه کیهان و بیژن نوباوه، نایب‌ رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، را وارد شورای صدور پروانه کرده است.
سعید مستغاثی، همان کسی که وزیر ارشاد نشانه شایستگی‌اش را یادداشت‌نویسی برای روزنامه کیهان عنوان می‌کند، در اوایل انتصابش صحبت‌هایی کرد که مناقشه‌برانگیز شد. او در آذر 1400 گفته بود، ۳۰ فیلم مساله‌دار در دولت قبلی موفق به اخذ پروانه نمایش شده‌اند که فاقد ارزش‌های لازم هستند و باید دوباره مسیر اخذ پروانه نمایش را طی کنند. این گفته‌ها اعتراض هنرمندان را در پی داشت و نشانه‌ای بود برای آن‌ها از تنگ‌تر شدن فضا هنری کشور.این حرف‌های وزیر ارشاد در فضای سیاسی امروز ایران به خالص‌سازی معروف شده است.
وزیر ارشاد در ادامه از برکناری تمامی مدیرانی که از دولت قبل مانده بودند، جز دو نفر، خبر داد. او این اقدام خود را به‌عنوان دستاورد مطرح کرد. البته که اگر نکات قبلی را وزیر در دفاع از خودش باتوجه به جمعی که در آن حضور دارد مطرح کرده باشد، مثبت بودن این اقدام هم قابل فهم است.
اسماعیلی که بدون سابقه مهمی در حوزه فرهنگ به این سمت رسیده است می خواهد با این خوش رقصی ها نشان دهد که فرد مثبتی برای اصولگرایان است.