ترامپ و مشکل افکار عمومی و چالش با معاون سابقش

به گزارش سی ان ان در حالیکه امکان شهادت مایک پنس معاون ترامپ رییس جمهور سابق امریکا علیه وی را دارد یک نظر سنجی دانشگاهی موقعیت او را در افکار عمومی چندان محکم ارزیابی نمی کند . بنا براین گزارش وزارت دادگستری آمریکا بدنبال گرفتن شهادت مایک پنس معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا در قضیه حمله هواداران سفید پوست آمریکایی دونالد ترامپ به کنگره در واقعه روز ششم ژانویه ۲۰۲۱ می باشد.دادستان های وزارت دادگستری با نمایندگان مایک پنس، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا تماس داشته اند تا شهادت وی را در تحقیقات جنایی درباره تلاش های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا و هوادارانش که با هدف ممانعت از انتقال قدرت پس از انتخابات ۲۰۲۰ رخ داد، را بدست آورند.
برمبن این گزارش برخی از شواهد حاکی است که نمایندگان و تیم مایک پنس نیز نشان داده اند که معاون سابق رئیس جمهوری آماده گفت و گو درباره توافق احتمالی با وزارت دادگستری برای ارائه برخی شهادت ها در این زمینه و برعلیه ترامپ است.
سی ان ان گزارش داد این خبر را که نخستین بار نیویورک تایمز منتشر کرد، وزارت دادگستری آمریکا و همچنین نمایندگان مایک پنس از دادن هرگونه توضیحی در این زمینه به این شبکه خبری امتناع ورزیده اند.
بنا به گزارش رویترز برمبنای یک نظر سنجی دانشگاهی حداقل 58 درصد از آمریکایی ها بر این باورند که ایده نامزدی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 ایده بدی است.ترامپ که طی روزهای اخیر رسما حضور خود در کارزار انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است .
بر اساس این نظر سنجی از هر 10 نفر 6 نفر گفتند که بر این باورند که تلاش ترامپ برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 آمریکا ایده بدی است این در حالی است که 34 درصد از نامزدی وی حمایت کردند.
بر اساس این نظر سنجی 55 درصد از آمریکایی ها بر این باورند که نامزدی ترامپ تأثیر بدی بر حزب جمهوریخواه دارد. 37 درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی نیز بر این باورند که نامزدی وی بر حزب جمهوریخواه تأثیر مثبت دارد.
همچنین 49 درصد از رای دهندگان آمریکایی گفتند که به احتمال بسیار زیاد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری برای بار دوم برنده می شود.