تحریم های جدید کانادا علیه ایران

بدنبال سرکوب اعتراضات اخیر دولت کانادا محمد حسین باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران و اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس در فهرست جدید تحریمی کانادا قرار داد . پلیس امنیت اخلاقی و وزارت اطلاعات از دیگر نهادهای تحریم‌شده جدید هستند. تمامی دارایی‌های افراد و نهادهای تحریم‌شده که در کانادا قرار دارد، مسدود خواهد شد.
همچنین وزیر خارجه کانادا گفت نقض آشکار و مستمر قوانین بین‌المللی از سوی ایران به‌خوبی شناخته و مستند شده است؛ بی‌توجهی گستاخانه به جان انسان‌ها یکی از نقض‌های آشکار است. اما در تجولی دیگر جوبایدن رییس جمهوری امریکا برای بار دوم در پیامی از گزارش‌های تشدید سرکوب خشونت آمیز معترضان مسالمت‌آمیز در ایران ابراز نگرانی کرد.
وی گفت دانشجویان و زنان معترض، خواهان حقوق برابر و کرامت انسانی اولیه خود و اصول عادلانه و جهانی هستند که اساس منشور سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر است.
وی گفت رژیم ایران برای دهه‌ها آزادی های اساسی را از مردم خود سلب کرده و با زور و خشونت، آرزوهای نسل‌های متوالی را سرکوب کرده است. ایالات متحده در کنار زنان و شهروندان ایرانی که با شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند می‌ایستد.»
ایدن در ادامه تاکید کرده که ایالات متحده دسترسی ایرانیان به اینترنت را از طریق دسترسی بیشتر به سرویس‌های ایمن و خارجی، تسهیل خواهد کرد.
وی افزود: ایالات متحده، همچنین مقامات و نهادهای ایرانی، مانند پلیس امنیت اخلاقی را که مسئول اعمال خشونت و سرکوب جامعه مدنی هستند، پاسخگو می‌داند و همین هفته هزینه‌های بیشتری را برای عاملان خشونت علیه معترضان مسالمت‌آمیز اعمال خواهد کرد.او در پایان تاکید کرد ما به پاسخگو کردن مقامات ایرانی و حمایت از حقوق ایرانیان برای اعتراض آزادانه ادامه خواهیم داد.
دور جدید اعتراضات از حدود دو هفته پیش آغاز شده و در همه استانهای کشور جریان داشته است.