تداوم اعتراضات و خیزش، افزایش سرکوب و قطع اینترنت و دستگیری گسترده افراد

درششمین روز تظاهرات در بسیاری از شهرها ادامه یافت وبنظر میرسد که سپاه از شب گذشته وارد عمل شده و به همین خاطر گفته میشود تعداد کشته شدگان هم تا امروز به بیش از 33 نفر رسیده است. روز گذشته تظاهرات در بسیاری از مناطق تهران کرج و ایلام ، گرگان و قشم و بوشهرو بسیاری از شهرها با شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی، علی خامنه ای و مجتبی خامنه ای و نیز اتش زدن روسریها توسط زنان ادامه یافت. در مراسم دونفر از کشته شدگان کرمانشاه نیز تظاهرات گسترده ای برگزارشد. همچنین دستگیری گسترده ای توسط اطلاعات سپاه انجام شده و گفته می شود که امروز افزایش خواهد یافت. نیلوفر حامدی خبرنگار روزنامه شرق که خبر مرگ امینی را منتشر کرد جزو دستگیر شدگان است. از روز چهارشنبه اینترنت ایران مختل شده و در روز پنجشنبه، سایت نت‌بلاکس که تحولات سرعت و قطعی اینترنت را پالایش می‌کند، گزارش داد که اینترنت همراه در ایران به کلی قطع شده است. کاهش و نبود دسترسی به رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های پیام‌رسان برخط، نگرانی‌ها از سرکوب شدیدتر معترضان ایرانی در سکوت را افزایش داده است. در این میان اخبار اعتراضات در سطح بین المللی انعکاس گسترده ای پیدا کرده است و بسیاری از شخصیتهای بین المللی سیاسی و هنری برخی چهره‌های شناخته شده هم با انتشار تصاویری از مهسا ‌امینی و زنان معترض ایرانی، به حوادث چند روز گذشته واکنش نشان دادند و از مبارزات مردم ایران حمایت کردند . نخست وزیر کانادا و بیل کلینتون از جمله این افرادمی باشند همچنین رسانه‌های عمده بین المللی، مانند رویترز، آسوشیتدپرس و سی‌ان‌ان نیز همچنان اخبار ایران و اعتراضات مردمی را در صدر خبر‌های خود قرار داده‌اند.رسانه های پرتیراژ و مهم غرب هم به این موضوع پرداختند
بیلد روزنامه پرتیراژ آلمانی، با اشاره به آتش زدن روسری توسط زنان و دختران ایرانی، حرکت اعتراضی قیچی کردن موی سر توسط زنان و دختران و همچنین پاره کردن تصاویر رهبران جمهوری اسلامی خواسته اصلی معترضان را برچیده شدن حکومت عنوان کرد.
روزنامه معتبر لوموند چاپ فرانسه نیز با اشاره به نقش پررنگ زنان در طی این روز‌ها نوشت: پس از مرگ مهسا‌ امینی، این زنان هستند که در جبهه تظاهرات دیده می‌شوند و این بی‌سابقه است. و نشانه شکست ایدئولوژی در رژیم جمهوری اسلامی است.
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هم روز پنجشنبه با اشاره به گسترش دامنه اعتراضات در ایران، از سرکوب تظاهرکنندگان و رفتار‌های خشونت‌آمیز پلیس با آن‌ها گزارش داد و نوشت، این اتفاقات در حالی در ایران رخ می‌دهد که ابراهیم رئیسی، برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرده است.
اما در اخرین تحول خبرگزاریهای حکومتی از برگزاری تظاهرات حکومتی در شهرهای مختلف ایران پس از برگزاری نماز جمعه برای مقابله مردم علیه معترضان خبردادند و گفته شده که این راهپیمایی در استان‌ها و شهرستان‌های آذربایجان شرقی، تهران، خراسان جنوبی، لرستان، قزوین، برگزار شود.
به نظر میرسد با بازگشت رییسی به ایران سرکوب از امروز جمعه گسترده تر خواهد شد و گفته میشود که حکومت ممکن است از خشونت بیشتری برای محدود ساختن تظاهرات استفاده کنند. حکومت در مورد نحوه مقابله دچار بحران شده است. و علیرغم همه این سرکوبها به نظر میرسد تظاهرات همچنان ادامه خواهد یافت.