هشدار روسیه در مورد بکار گیری سلاح اتمی و تکذیب کره شمالی در مورد ارسال سلاح به روسیه

به گزارش نقل از رویترز، دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسیه ومعاون رئیس شورای امنیت روسیه ، بر دفاع اتمی از مناطقی که روسیه به تازگی تصرف کرده تاکید کرد. وی روز پنجشنبه گفت: هر گونه سلاح در زرادخانه مسکو، از جمله سلاح‌های هسته‌ای استراتژیک، می‌تواند برای دفاع از سرزمین‌هایی که از اوکراین به روسیه ملحق شده‌اند، استفاده شود.مدودف گفت: همه پرسی برنامه ریزی شده توسط مقامات مستقر در روسیه و جدایی طلبان در بخش های وسیعی از خاک اوکراین برگزار خواهد شد و هیچ بازگشتی در این مورد وجود ندارد.تشکیلات غربی و به طور کلی همه شهروندان کشورهای ناتو باید درک کنند که روسیه راه خود را انتخاب کرده است.
اما در تحولی دیگر در پی انتشار گزارش‌های نهاد های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر انتقال تسلیحات نظامی از کره شمالی از به روسیه، دولت کره شمالی روز پنج‌شنبه ، این گزارش ها را تکذیب کرد. دولت کره شمالی ضمن رد صدور تسلیحات نظامی به روسیه، به ایالات متحده آمریکا گفت دهان خود را ببندد.
کره شمالی همچنین تاکید کرد که هرگز به روسیه سلاح یا مهمات نظامی انتقال نداده است و قصد چنین کاری را نیز ندارد. کره شمالی گفته است که گزارش‌های نهاد های اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا مبنی بر انتقال تسلیحات نظامی از کره شمالی به روسیه، با هدف مخدوش کردن وجهه دولت پیونگ یانگ صورت گرفته است.