تداوم انتقاد اصولگرایان از دولت رییسی

با گسترش اعتراضات و انتقادات مردمی از ضعف و ناتوانی مدیریتی دولت رییسی اکنون یکی از نمایندگان استان کردستان انتقادات تند و بنیادی از اقدامات دولت رییسی مطرح کرده است که مدتهاست در محافل نخبگان و سیاسیون مطرح شده است ولی جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس این انتقادات را به روشنی و صراحت مطرح کردند. وی گفت در بحث عملکرد، بیشتر شعار‌های دولت محقق نشده است یعنی حرف‌ها و شعارهایی که آقای رئیسی هنگام انتخابات، بعد از انتخاب شدن و هنگام معرفی کابینه مطرح کرد بیش از ۷۰ درصدش نه تنها اجرا نشد بلکه برعکس درآمده است. در بحث‌های اقتصادی و تورم که قرار شد قیمت‌ها از سال گذشته بالاتر نرود، قرار شد که قیمت دارو افزایش پیدا نکند، قرار بود که تورم تک رقمی شود، قرار شد که یک میلیون شغل در سال ایجاد شود، قرار شد که یک میلیون مسکن ساخته شود و همه این‌ها عملی نشده است. در کل شعارهای دولت آقای رئیسی در یک سال گذشته بیشترشان عملی نشده است.
وی افزود مطمئناً از این به بعد درخواست استیضاح‌ها افزایش پیدا می‌کند، هم تذکرها و سوال‌ها افزایش پیدا می‌کند و همینطور اگر دولت وزرای جدید به مجلس معرفی کند، قطعا به آسانی از مجلس رأِی اعتماد نخواهند گرفت.
وی با اشاره به وضع بهداشت کشور گفت دولتی‌ها باید بروند ببینند وضعیت بیمارستان‌های خصوصی چگونه است، وضعیت بیمارستان دولتی به چه صورت است، به کسی که در حال مرگ است و پول ندارد در بیمارستان دولتی نوبت یکساله می‌دهند، در بیمارستان خصوصی یک روزه عمل می‌کنند اما ۲۰۰ میلیون تومان از او می‌گیرند باید کل زندگی‌اش را بفروشد. از این به بعد اگر در یک خانواده یک بیماری ایجاد شود خانواده به زیر خط فقر می‌رود و هر چه دارند از یخچال و تلویزیون و خودرو را باید بفروشد و صرف درمان بیمارشان در بیمارستان خصوصی کند.
وی همچنین به مشکلات مدیریتی و تضاد منافع مسیولین اشاره کرد و گفت تعارض منافع نباید در بین مسئولان دولت وجود داشته باشد کسی که خودش شرکت دارویی دارد، نباید برای داروی کشور تصمیم بگیرد، کسی که خودش شرکت واردکننده نهاده‌های دامی دارد، نباید مسئول بخشی شود که برای واردات و صادرات نهاده‌های دامی تصمیم بگیرد. دولت باید به این‌ها بپردازد و جلوی این گلوگاه‌های فساد را بگیرد.
نمایندگان مجلس میدانند اگر موضع انتقادی از دولت رییسی نداشته باشند با توجه به حجم نارضایتی ها نمیتوانند به طور مجدد انتخاب شوند. علاوه بر این بی کفایتی دولت رییسی چنان اظهر من الشمس شده که سکوت در برابر ان کل مجلس شورای اسلامی را هم زیر سوال میبرد.