جنگ اوکراین، مصادره اموال روسها در ایتالیا و وضعیت جبهه نبرد در شرق

به گزارش رویترز دولت ایتالیا در راستای اعمال تحریم های غربی علیه روسیه دارایی های 14 نهاد روسی از جمله ساختمان ها، کشتی ها و اراضی و سهام شرکت های روسی به ارزش 1.7 میلیارد دلار را مصادره کرد.کشورهای غربی از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کردند.
همچنین روز چهارشنبه وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که نیروهای مسلح فرانسه متشکل از صد چترباز در یک تمرین نظامی از پیش تعیین نشده در استونی شرکت کردند.این تمرین نظامی بیشتر در جهت اثبات توانایی فرانسه برای اعزام سریع نیرو به منطقه انجام شده است.
در آخرین تحول به گفته مقامات اطلاعاتی بریتانیا، نیروهای جدایی طلب تحت حمایت روسیه و همچنین خود نیروهای روسیه در منطقه دونتسک اوکراین متحمل تلفات سنگین شده‌اند.بر این اساس تخمین زده شده که شبه نظامیان دونتسک به تنهایی ۵۵ درصد از نیروی اصلی خود را از دست داده‌اند. ارقام منتشر شده نشان می‌دهد که تا ۱۶ ژوئن، بیش از دو هزار عضو نظامی گروه جدایی طلب دونتسک در حین عملیات کشته شده‌اند و نزدیک به نه هزار نفر دیگر نیز از ابتدای سال ۲۰۲۲ مجروح شده‌اند.به گفته مقامات اوکراینی، هم‌اکنون درگیری های شدیدی در جنوب اوکراین در امتداد مرزهای مناطق خرسون و میکولائیف در جریان است.