واکنش آمریکا به ساخت انیمیشن ترور ترامپ در جمهوری اسلامی

در پی اینکه در سایت خبری رهبر جمهوری اسلامی، انیمیشنی منتشر شده که در آن عملیات علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق امریکا ، و تلاش برای ترور او نشان داده می‌شود که در بحبوحه مذاکرات برجام اقدامی تحریک امیز به شمار می رود جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به پرسش که آیا جامعه اطلاعاتی آمریکا در حال ارزیابی چنین تهدید احتمالی است یا خیر، گفت ما پیشتر شاهد لفاظی و رفتارهای توهین آمیز رهبر جمهوری اسلامی بوده‌ایم.وی افزود فعلا جزئیات بیشتری در این زمینه نمی‌تواند ارائه کند.
در این انیمیشن کوتاه، عملیات هک و حمله پهپادی به محل سکونت آقای ترامپ در ایالت فلوریدا به نمایش درمی‌آید.
در این میان سناتور ارشد جمهوریخواه لیندسی گراهام گفت من نمی توانم باور کنم ویدئویی در ایران تولید شده که ترامپ را آشکارا تهدید به قتل می‌کند و از سوی دولت بایدن بی‌پاسخ مانده است. این باید فورا اصلاح شود. وی افزود پاسخ مناسب از دید من، این است که تمامی مذاکرات با ایرانی‌ها به دلیل این بی‌حرمتی متوقف شود. اگر ما چنین نکنیم، ایرانی‌ها و هر کس دیگری در منطقه این را نشانه فاحش ضعف ما تلقی می‌کنند.
در این میان جان کربی، سخنگوی پنتاگون،نیز گفتاین بخشی از فعالیت‌های مخربی است که ایران در منطقه مرتکب می‌شود و از همان تهدیدهایی است که علیه امنیت ملی ما انجام می‌دهد.