بن بست در مذاکرات روسیه با آمریکا در بحران اوکراین

به گزارش رویترز، روسیه اعلام کرد گفتگوها درباره اوکراین ادامه دارد اما به نظر می‌رسد به بن‌بست خواهد خورد چرا که هدف جلوگیری از نفوذ ناتو به شرق و پیوستن اوکراین به این ائتلاف نظامی است؛ مسئله‌ای که آمریکا آن را غیرسازنده می‌داند.
الکساندر لوکاشویچ، سفیر روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا بعد از سومین مرحله از سری گفتگوهای شرق و غرب در این هفته به خبرنگاران گفت در این مرحله واقعا ناامیدکننده بود. وی در مورد عواقب فاجعه‌بار شکست گفتگوها هم هشدار داد اما اعلام کرد روسیه به دیپلماسی پایبند است.
از سوی دیگر، وزیر خارجه لهستان در مورد بروز جنگ در منطقه هشدار داد و آمریکا نیز اعلام کرده احتمال جنگ بالا است چرا که روسیه بیش از صدهزار نیرو و تجهیزات در مرز با اوکراین مستقر کرده است. جیک سولیوان مشاور امنیت ملی آمریکا نیز خطر جنگ را بسیار بالا خواند.
رویترز همچنین اعلام کرد که حمله وسیع سایبری به زیرساخت‌های اینترنتی و وبسایت‌های دولتی اوکراین انجام گرفته است. پیامی که در بیشتر این حملات منتشر شده که بترسند و انتظار بدترین اتفاقات را داشته باشید بوده است. برخی از وبسایت‌های دولتی اوکراین امروز جمعه از دسترس خارج هستند. در این میان وزیر خارجه آلمان قصد دارد برای گفتگو با مقامات روسیه در مورد اوکراین هفته آینده به مسکو سفر کند. آلمان گفته کانال‌های ارتباطی با روسیه را قطع نخواهد کرد.