ابراهیم رئیسی و ادعاهای اغراق آمیز در مورد نقش بسیج در کشور

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز سه‌شنبه در دیدار رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از فرماندهان این سازمان، یکی از افتخارات خود را بسیجی بودن عنوان کرد و با بیان این موضوع که با حفظ و تقویت روحیه بسیجی می‌توان بر مشکلات غلبه کرد،‌ اظهار داشت مجموعه دولت با روحیه و تفکر بسیجی برای خدمت‌رسانی و ایجاد گشایش در معیشت و اقتصاد مردم تلاش می‌کنند.
ابراهیم رئیسی به مواضع فراجناحی و فراسیاسی بسیج اشاره کرد و با بیان این موضوع که بسیج فراتر از جریانات سیاسی و حزبی و گروهی، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و خدمت بی‌منت به مردم را پیگیری می‌کند، ‌بسیج را باعث اطمینان خاطر مردم دانست و اظهار داشت بسیج با حضور و نظارت در بازار باعث ایجاد آرامش در بازار شده است.بر خلاف این اظهارات، آرامشی در بازار ایجاد نشده است. افزایش قیمت‌ها به شکل سرسام‌آور همچنان ادامه دارد، و نه تنها بسیج، که حتی دولت هم‌ نظارتی بر بازار ندارد و آرامشی در بازار ایجاد نشده که بتوان متولی آن را بسیج دانست.
اصرار مقام‌های حکومت بر فراجناحی بودن بسیج در حالی است که بسیج همواره در سال‌های اخیر، بازوی حمایتی نظام و‌ بخش تندروی نظام بوده است و هرجا که امکان نطارت مو به مو‌ برای نظام فراهم‌ نبوده است، بسیج این خلا را پر کرده و با اعمال نظارت بیشتر، امکان تحقق خواسته‌های نظام را فراهم کرده است.
رئیس جمهور در عین حال تلاش برای تقویت ماموریت‌های بسیج در مسیر رفع مشکلات مردم را ضروری دانست و با اشاره به اینکه جریانات معاند بدنبال انحراف در فکر، اندیشه و عمل و در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هستند، اظهار داشت بسیج بدون توجه به این اقدامات در مقابل این انحرافات ایستاده و نقشه‌ها و توطئه‌های فراوانی را خنثی کرده است.
رئیس جمهور اظهار داشت دشمنان با برخورداری از پول، قدرت و رسانه در تلاش هستند تا موجب ریزش در مجموعه نیروهای انقلاب شوند. وی همچنین ایجاد تغییر در سبک زندگی و اخلاق مردم را از دیگر اقدامات دشمنان دانست، و ادعا کرد چون رویش و گستردگی ماموریت‌های بسیج زیاد است، همواره با شکست مواجه شده‌اند.
تغییر در سبک زندگی در سال‌های اخیر بیش از هرکس، توسط خود وابستگان به نظام رخ داده است و این مسئولین ارشد نظام ‌هستند که با تغییر سبک زندگی ساده‌زیستانه‌ی خود و‌ تبدیل آن به زندگی اشرافی، اولین جرقه‌های تبدیل سبک زندگی ساده به اشرافی را ایجاد کردند، نه دشمنان.
ابراهیم رئیسی بسیج را از مهمترین مولفه‌های قدرت کشور دانست و اظهار داشت جریان فراگیر بسیج به دلیل مسئولیت‌پذیری و خطرپذیر بودن و حضور در صحنه، به رمز صیانت از نظام اسلامی تبدیل شده است. وی برنامه‌ها و اقدامات بسیج در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی، فناوری، اقتصاد مقاومتی و بویژه عمران و سازندگی در مناطق محروم را راهکارهایی ارزشمند برای رفع مشکلات مردم دانست و تاکید کرد دولت مصمم است از ظرفیت بسیج برای رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم استفاده کند.