حمله موشکی به پایگاه آمریکایی در عراق، و خطر افزایش بحران در روابط ایران و آمریکا

به گزارش سی ان ان، جو بایدن رییس جمهوری امریکا در واکنش به حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد عراق می‌گوید شناسایی مسئولان حمله در حال پیگیری است و سپس در مورد نحوه پاسخگویی تصمیم گرفته خواهد شد.
وی روز چهارشنبه به خبرنگاران در کاخ سفید گفت شکر خدا کسی با راکت کشته نشد . ما کسانی را که مسئول هستند شناسایی می‌کنیم و در آن زمان درباره آن قضاوت خواهیم کرد. در این میان جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت گزارشی از مجروح شدن نیروهای نظامی آمریکا وجود ندارد؛ اما یک پیمانکارغیرنظامی آمریکا اندکی پس از آن که پناه گرفته بود، دچار ایست قلبی شد و درگذشت.
.وی افزود که هیچکدام از نیروهای نظامی در جریان حمله آسیب ندیده اند. نیروهای نظامی بریتانیایی و دانمارکی نیز در میان نیروهایی هستند که در پایگاه نظامی عین الاسد در غرب عراق مستقر هستند. او گفت گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که حدود ده فروند موشک از سمت شرق به سوی پایگاه الاسد شلیک شد و نیروهای امنیتی عراقی مشغول تحقیق درباره این حمله هستند
در این میان جن ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز گفت حملات هوایی محاسبه‌شده هفته گذشته به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه می‌تواند مدلی برای پاسخ نظامی به حمله امروز به پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق باشد.وی گفت اگر ما چنین ارزیابی کنیم که نیاز به پاسخ است، ما به روش و در زمانی که خود انتخاب می‌کنیم بار دیگر اقدام خواهیم کرد.