دبیر مجمع تشخیص مصلحت و پیشنهاد توقف پروتکل الحاقی

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ملاقات با خانواده فخری زاده گفت حداقل سیلی ما به آمران ترور شهید فخری‌زاده توقف داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی دولت و تجدیدنظر سازمان انرژی اتمی در رژیم بازرسی‌های آژانس است.
رضایی در این دیدار به همسر وی گفت: محسن فردی عارف، مجاهد و دانشمند بود، از اول ورود به سپاه، با عرفان الهی و اشعار حافظ اُنس داشت و در مبارزه با ضدانقلاب، در کردستان و حضور در دفاع مقدس پیشگام بود و در پیشرفت هسته‌ای و عبور از مرزهای دانش فیزیک هسته‌ای نقش قاطع و جدی داشت.
وی افزود سازمان انرژی هسته‌ای، رژیم بازرسی‌ها را مورد تجدیدنظر قرار دهد و فوراً اقدامات حداقلی نظیر تعلیق پخش آن‌لاین دوربین‌ها، کم کردن تعداد بازرسان و اعمال محدودیت‌هایی در دسترسی بازرسان به سایتها و دانشمندان هسته‌ای ایران را در دستورکار قرار دهد.
وی گفت هیچ دلیلی ندارد هنگامی که آمریکا و اروپا به‌طور رسمی و عملی از برجام خارج شده‌اند، دولت و مجلس ما درباره NPT و پروتکل الحاقی و برجام هیچ بررسی مجدد و تجدیدنظری نداشته باشد.
وی گفت اینکه اسراییل و عربستان قصد دارند از آخرین روزهای حیات سیاسی ترامپ در جنگ‌افروزی استفاده کنند، مانع از مجازات جدی آمران و عاملان ترور دانشمند برجسته هسته‌ای ما نخواهد شد.
وی افزود: در دیپلماسی انقلابی، مجازات متناسب و سیلی بزرگ هست و از جنگ جلوگیری می‌شود ولی در دیپلماسی سازشکارانه، مجازات و اجرای عدالت کنار گذاشته می‌شود که جنگ نشود و غالباً تاریخ نشان داده است دیپلماسی سازش یا کشور را تسلیم می‌کند و یا آن را با جنگ مواجه می‌کند
شعارهای رضایی مانند مواضعش در زمان جنگ بدون چشم انداز و تحلیل است . اقداماتی که وی برشمرده منجر به خروج ایران از برجام خواهد شد و بحران سیاسی ایران را تشدید خواهد کرد .