تلاش‌های ترامپ برای تخریب پیروزی بایدن

به گزارش سی ان ان در راستای تلاش‌های ترامپ برای جلوگیری از ورود بایدن به کاخ سفید، منابع خبری از جلسه فوق العاده ترامپ با سران جمهوری خواه مجالس ایالتی در ایالت میشیگان در روز جمعه در کاخ سفید خبر دادند.محتوای این جلسه هنوز مشخص نیست اما کمپین ترامپ آشکارا به دنبال این مسأله است که قانونگذاران ایالت‌های مختلف را به انتخاب نمایندگان الکتور‌هایی تشویق کند د که در بیستم دسامبر برخلاف رای ایالت که بایدن است به ترامپ رای دهند این اقدامی بی سابقه است و حتی میتواندد غیرقانونی تلقی شود.هر چند دو مقام جمهوریخواه ایالت میشیگان گفته اند به دنبال این نیستند که پیروزی بایدن را عوض کنند.
همچنین به گزارش سی ان ان ؛در تحولی دیگر ، نتایج شمارش دستی آرا در ایالت جورجیا نشان می‌دهد بایدن با بیش از دوازده هزار رای اختلاف موفق به شکست ترامپ شده است. به این ترتیب بایدن موفق به کسب تمامی شانزده رای الکترال این ایالت شد.
پیش‌تر به دلیل آنکه اختلاف دو نامزد در ایالت جمهوریخواه جورجیا کمتر از نیم درصد بود، کارزار انتخاباتی ترامپ خواستار شمارش دستی آرا شده بود. با این حال، شمارش مجدد آرا تغییر محسوسی در اختلاف آرای دو نامزد ایجاد نکرد.

در این میان جو بایدن، نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، وی از انگیزه ترامپ چیزی نمی داند اما مخالفت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با اذعان به نتایج انتخابات، گواهی بر ضعف وی و بی مسئولیتی‌اش است.جو بایدن تصریح کرد که نسبت به مخالفت ترامپ برای اذعان به شکستش در انتخابات نگران نیست.وی گفت که مخالفت ترامپ مانع از انتقال قدرت نمی‌شود، اما پیام هولناکی را ازنمایش دمکراسی در آمریکا به عنوان یک کشور می‌فرستد.
ترامپ بارها تاکید کرده که تصمیم ندارد به شکست خود تا قبل از تضمین شمارش عادلانه آراء انتخابات اذعان کند. تیم وی شکایت‌های قضائی را در تعدادی از ایالت‌های مهم در این راستا اقامه کرده است.