انتقاد روحانی از مخالفان مذاکره با امریکا

حسن روحانی رییس جمهور طی سخنانی روز چهارشنبه با اشاره به گفتگوهایی که در خصوص احتمال مذاکره باا مریکا مطرح می شود، با انتقاد از کسانی که تمایلی به مذاکره‌ی دولت وی با امریکا ندارند، ضمن اشاره به اینکه قهرمان اصلی و واقعی تحریم‌ها ملت ایران خواهد بود، اظهار داشت ماه‌های پیش رو، زمان مناسبی برای تسویه حساب سیاسی نیست و دولت و نظام باید از فرصت پیش آمده در دولت جدید استفاده کند و باید از این فرصت برای بهبود شراط در کشور استفاده کرد.
حسن روحانی در ادامه‌ی اظهاراتش از منتقدان مذاکره باامریکا خواست به اسم نقد دولت به دنبال تطهیر و تبرئه آمریکا نباشند. وی دولت کنونی امریکا را تروریست خواند و اظهار داشت عده‌ای مجانی دولت آمریکا را تطهیر می‌کنند.
وی افزود در دولت بحث مذاکره مطرح نیست، بلکه مساله اصلی این است که دولت جدید بایدن آمریکا شرایط را به سمت قواعد بین‌المللی برخواهد گرداند، و این تصمیم باعث می‌شود که کشور از فضای تهدید کم‌کم به سمت فضای فرصت حرکت کند.
این اظهارات حسن روحانی در حالی عنوان می شود که نه تنها مخالفان تندرو دولت در داخل کشور، بلکه گروههایی از مخالفین نیز که صراحتا از ادامه‌ی ریاست جمهوری ترامپ حمایت می‌کردند، در تلاش هستند تا با نادیده گرفتن فرصت احتمالی پیش آمده در دولت بایدن که با وجود دولت روحانی امکان بیشتری برای مذاکره‌ی متعادل‌تر توسط وی و تیم وی با این دولت وجود خواهد داشت، مخالف هر نوع مذاکره بین جمهوری اسلامی و امریکا هستند مخافین داخلی روحانی سعی دارند که مذااکره بین جمهوری اسلامی و امریکارا ناامن و نامطمئن جلوه دهند و با تاکید بر اینکه نه سیاست جمهوری اسلامی و نه سیاست‌های دولت امریکا با حضور بایدن در کاخ سفیدی تغییری نخواهد کرد، شرایط را برای مذاکره ناممکن سازند و احتمال بهبود شرایط اقتصادی برای کشور را که لاجرم به بهبود وضعیت مردم خواهد انجامید، به حداقل برسانند. این جریان در حال پمپاژ شرط پرداخت خسارت از سوی امریکا به جمهوری اسلامی برای بازگشت به برجام و یا حتی معرفی و محاکمه قاتلین سردار سلیمانی هستندتا شرایط بازگشت امریکا به برجام را ناممکن سازند . تا دولت روحانی از بهبود شرایط نتواند سود ببرد .