مجلس جدید، ارائه دوازده طرح ضد امریکایی و طرح دو فوریتی خروج از پیمان اتمی

مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که روز گذشته با سفیر سویس در تهران ملاقات کرده بود روز چهارشنبه در گفتگویی مدعی شد که مجلس دوازده طرح ضد امریکایی و طرخ خروج از ان پی تی را در دستور کاردارد که میتواند نشانه تولید بحران در روابط خارجی باشد که بوسیله مجلس کلید زده شود .
ذوالنوری که از رادیکالهای اصولگرا و از مخالفین سرسخت دولت روحانی به شمار می رود و قبلا نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به شمار میرود در گفتگویی به تأکیدات رهبرجمهوری اسلامی درباره مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا اشاره کرد و گفت: مجلس یازدهم دارای روحیه جهادی و ضد استکباری بوده و زمینه های مساعدی برای اقدامات لازم علیه آمریکا وجود دارد.وی افزود کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم از لحاظ تخصص، توانمندی و انگیزه در کار جهادی نسبت به مجالس سابق، در سطح بهتری قرار دارد و با توجه به وجود برخی باورهای اعتقادی در این کمیسیون، می توان به آینده کار امیدوار بود.وی گفت بررسی 12 طرح مهم ضدآمریکایی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: این طرح ها به تدریج در دستور کار مجلس قرار می گیرد تا بتواند اتفاقات جدیدی در احیای منافع ملی و افزایش هزینه برای آمریکایی ها در صورت ضربه زدن به منافع کشور را رقم بزند و خسارات کشور را جبران کند.
ذوالنوار همچنین خاطرنشان کرد که طرح دو فوریتی توقف اجرای پروتکل الحاقی در دستور کار هیأت رئیسه مجلس است و به زودی در دستور کار صحن قرار می گیرد.
بنظر میرسد مجلس جدید که بخشی از پروژه جانشینی است که توسط نهاد رهیری شکل گرفته هدفش تولید تبلیغات جدید علیه امریکا و فضا سازی برای امادگی افکار عمومی درصورت نیاز در مورد خروج از برجام باشد . تولید چنین بحرانی در سیاست خارجی همچنین میتواند دولت روحانی را هم زمینگیر کند در عین حال زمینه بحران سازی که برای معرفی جانشین رهبری شود . طرح دو فوریتی خروج از ان پی تی یا معاهده خلع سلاح هسته ای که قرار داد نظارتی با آژانس بین المللی هسته ای برای نظارت بر برنامه هسته ای ایران هست میتواند به معنی خروج ایران از برجام و بازگشت پرونده ایران به قبل از مذاکرات و احیا کلیه تحریمها از طرف شورای امنیت سازمان ملل شود .