لغو اجلاس مجلس خبرگان بخاطر شیوع کرونا

سیداحمد خاتمی؛ سخنگوی هیئت رئیسه خبرگان رهبری در بیانیه ای از لغو اجلاس مجلس خبرگان رهبری خبر داد . مجلس خبرگان رهبری سالی دوبار جلسه دارد و این بار لغو جلسه بخاطر شیوع کورونا بوده است . این در حالیست ه در موارد دیگر از جمله باز کردن حرمهای مذهبی و مراسم نماز جمعه سخنی از شیوع کورونا دیده نمیشود
در بیانیه گفته شده سخن از اجلاس احتمالی مجلس خبرگان رهبری در تاریخ 27 مرداد بود. اینک علی رغم اینکه تمام تمهیدات و مقدمات برگزاری هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری فراهم شده بود و دبیرخانه این مجلس آماده برگزاری اجلاس بود، ولی با توجه به گسترش ویروس منحوس کرونا و درگیر بودن اکثر استانهای کشور با آن و نیز با لحاظ اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا، تشکیل اجتماعات را ممنوع نموده اند، ضمن ادای احترام به نمایندگان معزز مجلس خبرگان رهبری، اعلام می داریم این اجلاس در تاریخ فوق برگزار نخواهد شد و با فراهم شدن شرایط در زمان مناسب، تاریخ بعدی اجلاسیه اعلام می گردد.
وی افزود همین جا به عنوان سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تأکید می‌کنم بر آنچه مقام رهبری بر آن تأکید داشتند که در مجالس عزاداری محرم با ستاد ملی مقابله با کرونا همراهی شده و عزاداران گرامی سالار شهیدان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند. اینک در آستانه عید مبارک غدیر از روح مولای متقیان حضرت علی استمداد می‌طلبیم که برای نابودی ویروس منحوس کرونا مدد کرده و بشریت را از شر آن خلاصی عنایت فرماید.
این در حالیست که علما برای جان خود دغدغه دارند در مورد برگزاری امتحانات کنکور و مراسم محرم که منفعت گروههای ذینفوذ و علما نقش دارد مسیله کورونا نادیده گرفته میشود .