گسترش ویروس کرونا در امریکا و فشار بر روی ترامپ

به گزارش سی ان ان به دنبال افزایش شمار مبتلایان به این ویروس در بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکا که روند صعودی داشته ودر روز جمعه رکورد شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور شکسته شد و به ۴۰ هزار و ۱۷۳ نفر در یک روز رسید.وزارت بهداشت آمریکا هشداری در مورد عدم مهار شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این ویروس صادر کرد و نمایندگان احزاب جمهوریخواه و دموکرات فشار مضاعفی بر ترامپ اعمال کردند تا وی به عنوان یک الگو در جامعه آمریکا از ماسک استفاده کند.
وزیر بهداشت آمریکا در شبکه سی ان ان در مورد اینکه چرا رییس جمهوری امریکا به عنوان یک الگو در جامعه در ملاء عام از استفاده از ماسک خودداری می‌کند، گفت: براساس توضیحات کاخ سفید، ترامپ به صورت روزانه مورد آزمایش کرونا قرار می‌گیرد و وی به عنوان یک رهبر جهان در وضعیت منحصربه فردی قرار دارد.
جمهوریخواهان اکنون فشارهای خود را بر رییس جمهوری افزایش داده و از وی خواستند که به عنوان الگوی جامه از ماسک بهداشتی استفاده کند.لامار الکساندر سناتور جمهوریخواه به سی ان ان گفت: استفاده از ماسک بسیار مهم است و کارشناسان بهداشتی نیز بر استفاده از آن برای مهار و کنترل شیوع بیماری تاکید دارند.وی افزود: ترامپ نیز هر از چندگاهی باید از ماسک در ملاء عام استفاده کند تا به ما برای رها شدن از بحث‌های سیاسی کمک کند. او تاکید کرد منتقدین بارها به ما متذکر می‌شوند که اگر شما حامی ترامپ هستید باید مثل وی ماسک نزنید و اگر مخالف وی هستید باید از ماسک استفاده کنید.
بر اساس آخرین آمارها، در آمریکا تاکنون ۲ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۴۲ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و ۱۲۸ هزار و ۲۰۲۰ نفر جان خود را از دست داده اند .