جنجال تبلیغاتی در مورد پوستر ضد اسراییلی دفتر رهبری

بدنبال انتشار پوستری از سوی دفتر رهبری ایران در مورد فلسطین واکنشهای تند و انتقادی از سوی اروپا و امریکااتخاذ شد .در پوستری که توسط دفتر آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت روز قدس منتشر شده در آن علیه دولت اسرائیل از عبارت راه‌حل نهایی استفاده کرده است. راه حل نهایی نام عملیات دولت هیتلر علیه یهودی‌ها بود که به هولوکاست و نسل‌کشی بهودیان و کشتار آنها در اتاق‌های گاز انجامیده بود. شورای امنیت ملی کاخ سفید در پیامی روز پنجشنبه گفت: ایالات متحده لفاظی‌های یهودستیزانه و تهدیدهای اخیر خامنه‌ای، رهبر ایران، علیه اسرائیل را به شدت محکوم می‌کند.در این پیام آمده است: ما در کنار دوستان‌مان در اسرائیل می‌ایستیم و حق مطلق اسرائیل برای دفاع از خود را به رسمیت می‌شناسیم.
مایک پمپئو وزیر امور خارجه نیز گفت آمریکا اظهارات یهودستیزانه نفرت‌انگیز و انزجارآور رهبر جمهوری اسلامی، را محکوم می‌کند. آنها در توئیتر و یا هیچ‌یک از دیگر رسانه‌های اجتماعی، جایی ندارند. ما می‌دانیم که لفاظی‌های خبیثانه رهبر ، نماینده سنت رواداری مردم ایران نیست.جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز پنجشنبه در توئیتی نوشت من فراخوان ، رهبر ایران، برای جنگ با اسرائیل را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کنم.و این تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی است. وی افزود امنیت اسرائیل اهمیت ویژه‌ای دارد و اتحادیه اروپا در کنار آن خواهد ایستاد.
در پاسخ به واکنش‌ها محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه نیز در پیامی توییتری در اعتراض به کشورهای غربی اقدام کسانی را که تمدن‌شان راه‌حل نهایی را در اتاق‌های گاز می‌دید، در حمله به کسانی که خواستار یک راه حل واقعی از طریق صندوق‌های رای و همه‌پرسی، هستند، مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت فلسطینیان نباید هزینه جنایت غرب و اروپا را بپردازند.گرچه رهبر جمهوری اسلامی در ادامه در پاسخ به این واکنش‌ها اظهار داشت منظور از محو اسرائیل محو دولت اسرائیل است نه محو یهودی‌ها، هر چند برخی معتقدند استفاده از این عبارت که در ادبیات بین‌المللی معنی خاصی دارد نمی‌تواند تصادفی بوده باشد.