تقاضا برای کناره گیری وزیر دادگستری امریکا

بدنبال استعفای چهار دادستان پرونده راجر استون که از دوستان ترامپ به شمار میرود که بدلیل دخالت ویلیام بار وزیر دادگستری امریکا برای کاهش مجازاتهای او انجام شد اکنون به گزارش روزنامه نیویورک تایمز هزار و صد دادستان و مقام قضایی پیشین آمریکا روز یکشنبه در نامه ای از ویلیام بار وزیر دادگستری این کشور خواستند که از مقام خود استعفا کند.انها به دخالت هفته گذشته بار در پرونده استون اشاره کردند.
آن‌ها همچنین از کارکنان وزارت دادگستری آمریکا خواستند که هرگونه رفتار غیراخلاقی از سوی مقام‌های این وزارتخانه را به بازپرس کل و کنگره گزارش کنند.انها گفتند که ما دخالت رییس جمهوری ترامپ و دادستان کل ویلیام بار را در اجرای عدالت به شدت محکوم می‌کنیم.
به گزارش سی ان ان وزیر دادگستری آمریکا روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه خبری ای‌بی‌سی از توئیت‌های ترامپ درباره پرونده‌ها و دادستان‌های این وزارت‌خانه انتقاد کرد.وی گفت که ترامپ هرگز کاری درباره پرونده‌ای قضایی از او نخواسته و در عین حال گفت ریس جمهوری آمریکا باید توئیت کردن درباره پرونده های قضایی را متوقف کند، چراکه انجام کار را برای وزیر دادگستری ناممکن می‌کند.
وزیر دادگستری آمریکا در این مصاحبه تاکید کرد که به هیچ وجه تحت تاثیر زورگویی یا نفوذ کس دیگری قرار نمی‌گیرد و توئیت ترامپ بوده که باعث ایجاد چنین شائبه‌ای شده است. در این میان برخی نمایندگان جمهوریخواه حامی ترامپ نیز از استفاده بیش از حد او از توئیتر و نظر دادن درباره همه چیز انتقاده کرده‌اند.