تدوام اعتراضات و حمله به دانشجویان

در جریان دور تازه اعتراضات مردمی در ایران، که در پی سرنگونی هواپیمای مسافربری توسط سپاه پاسداران آغاز شده است، دانشجویان در چند دانشگاه شهر تهران و شهرهای دیگر تجمع کرده و علیه رهبر جمهوری اسلامی و سپاه شعار دادند.
در دانشگاه تهران، همزمان با برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان جو شدید امنیتی در داخل و اطراف دانشگاه تهران برقرار بود. تمامی مسیرهای منتهی به سردر دانشگاه تهران توسط داربست و نرده بسته شده بود و چهارراه ادبیات پردیس دانشگاه در دست نیروهای بسیج بود. همچنین شمار زیادی از لباس شخصی‌ها در داخل و خارج از دانشگاه حضور داشتند اما با این وجود تجمع دانشجویان معترض شکل گرفت. شورای صنفی دانشجویان کشور در اطلاعیه‌ای صبح سه‌شنبه اعلام کرد که در اطراف دانشگاه امیرکبیر نیز جو امنیتی شدیدی برقرار است اما تجمع دانشجویان این دانشگاه نیز برگزار شد و گروهی از بسیجی‌ها و لباس شخصی‌ها به دانشجویان معترض حمله کردند.‎
در دانشگاه امیرکبیر دانشجویان در مقابل درب ورودی تجمع کردند و شعارهایی سر دادند.
نیروهای امنیتی و لباس شخصی‌ها شامگاه سه‌شنبه دانشگاه را محاصره کردند و در داخل محوطه دانشگاه دانشجویان را کتک زنند. تمامی اطراف این دانشگاه دست مأموران امنیتی بود و هیچ‌کس اجازه ورود ندارد. براساس این گزارش‌ها والدین برخی دانشجویان به محل آمده‌اند.
دانشجویان دانشگاه بهشتی نیز روز سه‌شنبه دست به تجمع اعتراضی زدند. افراد بسیجی این تجمع را هم به آشوب کشیدند.
دانشجویان در دانشگاه هنر پردیس نیز تجمع اعتراضی برپا کردند
دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان هم به یاد قربانیان انهدام هواپیمای مسافربری اوکراین گردهمایی اعتراضی برپا کردند. شعارهایی نیز در این تجمع داده شد.بنا به گزارش‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی در اطراف دانشگاه هنر اصفهان حاضر بودند و پس از خروج دانشجویان از دانشگاه شماری از آن‌ها را بازداشت کردند‎. دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی اصفهان و همینطور دانشجویان دانشگاه سنندج نیز تجمعات اعتراضی برگزار کردند. در شهر سنندج مردم هم پس از مدتی کوتاه به دانشجویان پیوستند. مأموران یگان ویژه اما تجمع دانشجویان و اهالی سنندج را به تشنج کشاندند. شعارها در تجمعات سه روز گذشته مشخصاً بیانگر اعتراض به بی‌کفایتی سپاه پاسداران و عدم پذیرش مسئولیت خامنه‌ای و درخواست استعفای اوست.
شوراهای صنفی دانشجویان کشور از بازداشت چند دانشجو خبر داده‌است: محمدامین حسینی، دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه نوشیروانی بابل، محمد اسماعیلی، دانشجوی رشته عکاسی دانشگاه تهران، صلاح غریبی، دانشجوی رشته دامپزشکی دانشگاه رازی کرمانشاه و نبی تردست، دانشجوی رشته جامعه‌شناسی دانشگاه رازی کرمانشاه. فعالان مدنی از بازداشت دست‌کم ۱۲ نفر در تبریز خبر داده‌اند.