پیام رهبر جمهوراسلامی برای توقف طرح اعاده قیمت بنزین نمایندگان مجلس

با انتشار مطلبی که در نشریه خط حزب الله که وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی است گفته شده مانع اصلی در کنار گذاشتن طرح دو فوریتی نمایندگان در برگرداندن قیمت بنزین پیام کتبی رهبر جمهوری اسلامی بوده که برمبنای تصمیم شورای عالی امنیت ملی از نمایندگان خواسته است که هرگونه اقدامی درخصوص این مصوبه در مجلس در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد و از آن تخطی نشود و شرایط حساس کشور مورد توجه قرار گیرد . بر مبنای این گزارش ظاهرا شورای عالی امنیت ملی عصر شنبه روز بعد از افزایش قیمت بنزین تشکیل جلسه داده وباتوجه به گسترش اعتراضات همه‌ اعضا متفق‌القول بر این نظر بودند حالا که این طرح کلید خورده، باید اجرا شود وگرنه عقب‌نشینی از این موضع، شدیدتر شدن آشوب‌ها و ناامنی‌ها را به دنبال خواهد داشت. و چون اقناع نمایندگان مجلس فراتر از توان رئیس مجلس بود، برای همین، نظر اعضای شورای عالی امنیت ملی این بود که باید برای حل این موضوع،باید ازرهبرکمک گرفته شود.
و لذا صبح روز یکشنبه، قبل از تشکیل جلسه‌ غیرعلنی مجلس برای تصمیم‌گیری درباره‌ طرح سهمیه‌بندی بنزین آقای لاریجانی رییس مجلس، پیام آیت الله خامنه ای خوانده میشود و همین سبب میشود که نمایندگان نسبت به اصرار دوفوریتی طرح خود برای بازگشت واعاده بنزین به قیمت قبلی اصراری نکنند .

این نشریه که نظرات رهبری را منعکس ساخته می گوید چون این پیشنهاد دولت بوده است برخی به رهبر جمهوری اسلامی پیشنهاد کردند که خود را برای اقدام دولت هزینه نکند . اما نظر رهبر متفاوت بود. و گفت که اصلا رهبری وجودش برای همین مواقع است و اعتبار رهبری هم برای استفاده‌ی در همین زمان‌ها است، یعنی زمان‌هایی که کشور در شرایط خاص قرار دارد و جز با ورود رهبری، مسأله حل نخواهد شد. ولذا رهبر تکلیف شرعی دارد فارغ از آنکه نتیجه‌ی آن به نفع شخص رهبری باشد یا به ضرر او، وارد میدان شده و انقلاب را از خطر اصلی نجات دهند.
بر خلاف انچه که دفتر رهبر مطرح کرده خود رهبر حامی جدی افزایش قیمت بوده است . ودر سخنرانیها هم دایما مصرف بالای بنزین را مورد نقد قرار میداد .علاوه براین از جنبه قانونی رهبر ایران حق دخالت در طرح نمایندگان را نداشته و به استناد نظر شورای عالی امنیت ملی نمیتوانسته طرح نمایندگان را متوقف سازد و عملا در این زمینه کاری خلاف قانون انجام داده است . از طرفی اکنون مشخص است که چرا روحانی بخاطراشتباه محاسباتی که در سیاست افزایش قیمت بنزین داشته بخاطر پاسخ دهی به حمایت رهبر در این روزها مواضعش به نسخه دوم اقتدار گرایان تبدیل شده و مانند روحانی سال 1378 در برخورد و مقابله با معترضان سخن میگوید و برای اعتراف تلویزیونی انها هورا میکشد .