واکنش‌ها به اظهارات حسن روحانی در مورد بی خبریش از زمان افزایش قیمت بنزین

اظهارات اخیر حسن روحانی در خصوص بی‌اطلاعی اواز زمان سهمیه‌بندی بنزین و بیان این موضوع از طرف او مبنی بر اینکه وی همزمان با مردم از موضوع سهمیه‌بندی بنزین مطلع شده است، انتقادات زیادی را به دنبال داشته است. علی مطهری نماینده تهران در مجلس روز پنج‌شنبه اظهارات حسن روحانی در این خصوص را بی‌احترامی به مردم دانست وآن را عذر بدتر ازگناه دانست . وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید زودتر از همه با مردم صحبت می‌کرد،‌گفت او باید به شخصیت مردم احترام می‌گذاشت، نه اینکه آنها را غافلگیر کند.وی با بیان اینکه استیضاح وزیر کشور در دستورکار مجلس قرار دارد، افزود رئیس جمهور باید برای نحوه اجرای این تصمیم در جزئیات آن هم دخالت می‌کرد و نباید این امر خطیر را به عهده وزیر کشور قرار می‌داد.
اظهارات علی مطهری در خصوص بی‌احترامی به آرای مردم در حالی عنوان می‌شود که حسن روحانی در سال‌های اخیر و طی سخنرانی‌های تبلیغاتی خود چه قبل و چه بعد از انتخابات ریاست جمهوری بارها بر ضرورت مراجعه به افکار عمومی و مردم برای نظرخواهی از مردم در خصوص مسائل مهم کشور تاکید کرده و بارها بر وجود ظرفیت‌های قانون اساسی در خصوص مداخله نظر مردم در تصمیم‌گیری‌های سیاسی تاکید کرده است.
حسن روحالی گرچه اصرار دارد با شانه خالی کردن از مسئولیت تصمیم‌گیری درباره افزایش قیمت بنزین آن را تصمیم سران قوا ونهاد رهبری و نه دولت عنوان کند،هر چند اصرر خامنه ای برای این امر درست بوده است، اما از جنبه حقوقی این موضوع از مسئولیتهای دولت نمی کاهد و روحانی در این موضوع مسئولیت حقوقی دارد مضافا براینکه تصمیم به افزایش قیمت بنزین همواره مورد حمایت دولت قرار گرفته شده و به عنوان یکی از ضرورت‌های اقتصادی در کشور القا شده است.