نیروی انتظامی و مقابله با بی حجابی

در ادامه مقابله نیروی انتظامی با مساله بی‌حجابی، عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز، روز سه‌شنبه در همایش پلیس و امنیت، از برنامه نیروی انتظامی برای مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی خبر داده است. وی از ساکنان مجتمع‌ها خواسته است در جایگاه امر به معروف و نهی از منکر با بی‌حجابی در مجتمع‌ها مقابله کنند. محمدیان همچنین با اشاره به طرح پلیس برای مقابله با کشف حجاب در خودروها گفته است نیروی انتظامی بر اساس وظایف قانونی خود با موظف است تا با بی‌حجابی در خودروها مقابله کند. بنا به گفته‌ی وی، در ماه‌های گذشته از هر پنج تا ۶ خودرو حداقل یک مورد کشف حجاب مشاهده شده بود. وی همچنین اظهار داشته است با فراخوان مالکین خودروهایی که دارای سرنشین بی‌حجاب بوده‌اند، میزان بی‌حجابی در خودروها کاهش یافته است.
چهل سال است که حجاب مهم‌ترین چالش جمهوری اسلامی است و مدام هم مجبور شده است هرچه بیشتر عقب‌نشینی کند و بیشتر به خواسته مردم در خصوص کاهش محدودیت‌های حجاب تن بدهد.
با این وصف نظام با قاطعیت و سماجت به تشدید محدودیت‌هایی که خود هم به زودی در می‌یابد که به زودی بی‌اثر خواهد شد، مشغول است.
در تشدید محدودیت‌های حجاب و مقابله با بی‌حجابی که روز به روز فراگیرتر می‌شود، نظام به تشدید محدودیت‌ها در فضاهای نیمه خصوصی و حریم‌های نیمه خصوصی سکونتی پرداخته است و با وجود ادعاهای پلیس در خصوص برخورد با بی‌حجاب‌ها در اتومبیل‌ها،‌ افراد بی‌حجاب در فضای عمومی و نیمه عمومی روز به روز رو به افزایش است. با این حال کارشناسان اعمال محدودیت در فضاهای نیمه خصوصی زندگی مردم من‌جمله فضای داخلی مجتمع‌های آپارتمانی را معقول نمی‌دانند و اعتقاد دارند با تشدید فشار بر مردم، تمایل آنها برای زیرپاگذاشتن قانون را افزایش می‌دهد و روز به روز بر بی‌حرمت‌تر شدن قانون می‌افزاید.