تاکید مجدد محمد یزدی برنقش ولایت فقیه

محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز سه‌شنبه در دیدار با جمعی از مسئولان مرکز علمی، تربیتی امام خمینی در قم، آیت‌الله خمینی و خامنه‌ای را از هدایای الهی دانست که نظام جمهوری اسلامی را طی چهل سال هدایت کرده و از سختی‌ها عبور داده‌اند. وی افزود مسلمانان نیازمند یک رهبر آگاه،‌ مطلع و مدیر و مدبر هستند که به مسائل جهانی آشنا باشند،‌ که آیت‌الله خامنه‌ای و خمینی این مسئولیت را عهده‌دار شده‌اند. وی افزود با مجاهدت مردم و روحانیت نعمت حاکمیت نصیب ملت ایران شده و فرصتی استثنایی برای تبلیغ دین و معارف الهی در اختیار همه قرار گرفته است.
او آیت‌الله خامنه‌ای را ولی و رهبر و حاکم بر مسلمانان جهان دانست و اظهار داشت مرزهای جغرافیایی و مقررات سازمان ملل محدودکننده ولایت‌فقیه نیست و ولی فقیه همچون پیامبر و امام بر همه‌ی انسان‌ها حاکم است.وی با بیان این موضوع که امریکا به خوبی می‌داند کمترین تجاوز به مرزهای کشور، پشیمانی متجاوزان را درپی خواهد داشت، افزود اگر ترامپ می‌توانست با جمهوری اسلامی وارد جنگ شود یک لحظه هم درنگ نمی‌کرد. یزدی در ادامه تاکید کرد دشمنان حتی برای یک لحظه هم نمی‌توانند خواب حمله به ایران را تعبیر کنند.
ادعاهای برخی از وابستگان نظام در خصوص قدرت‌های مافوق رهبران جمهوری اسلامی در هدایت مردم جهان، همواره توسط مقام‌های جمهوری اسلامی تکرار می‌شود.
جمهوری اسلامی از همان ابتدا داعیه‌ی هدایت تمام مردم جهان را داشته است و ادعای رهبری جهان همان چیزی است که مورد انتقاد و مقاومت قدرت‌های بزرگ جهانی در مقابله با زیاده‌خواهی جمهوری اسلامی هم هست و جنگ هشت‌ساله ایران و عراق را هم در مقابله با این زیاده‌خواهی جهانی روی دست ملت ایران گذاشته است.
جمهوری اسلامی از همان ابتدا در تلاش بوده است تا با فراگیرکردن قدرت جمهوری اسلامی، ضمن اعمال حاکمیت جهانی، خود را به عنوان تنها حکومت عادل جهان و پیش‌زمینه‌ی حکومت جهانی مهدی، به تدریج به عنوان مقدمه‌ای بر حکومت مهدی به جهان معرفی کند.
تلاش ایران برای توسعه قدرت نظامی، و خود را به عنوان قدرت برتر منطقه معرفی کردن نیز،‌بنا به گفته برخی تحلیل‌گران، در چارچوب تلاش جمهوری اسلامی برای استقرار جهانی حکومت مهدی قابل فهم است تا تلاش جمهوری اسلامی برای توسعه کشور و افزایش رفاه مردم و مدرن شدن جامعه.