اعلام رسمی کاخ سفید برعدم همکاری با کنگره درمورد استیضاح ترامپ

به گزارش سی ان ان ، کاخ سفید روز سه شنبه در نامه‌ای به دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که با تحقیقات استیضاح همکاری نمیکند و گفته که تحقیقات آن‌ها برای آغاز استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‎جمهور این کشور فاقد پایه‌های قانونی بوده و نامشروع است و مجلس نمایندگان قادر نیست به فراخوان شاهدان در بخشی از این تحقیقات بپردازد. د رواکنش به این نامه ناسی پلوسی روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد، برای مدتی، رئیس جمهوری تلاش کرده است تا بی قانونی را عادی جلوه دهد.اکنون او می کوشد تا از بی قانونی، یک فضلیت بسازد.وی افزود نامه کاخ سفید تنها آخرین تلاش برای پنهان کردن خیانت وی به دموکراسی ما است و اصرار بر اینکه رئیس جمهور فراتر از قانون است.
او تاکید کرد که این نامه آشکارا اشتباه است و به سادگی اقدام غیرقانونی دیگر برای پنهان کردن حقایق اقدامات گستاخانه دولت ترامپ در تحت فشار قرار دادن قدرت‌های خارجی برای مداخله در انتخابات 2020 است.
وی افزود با وجود سرسختی کاخ سفید، ما شاهد رشد مدارک موجود هستیم که نشان می دهد رییس جمهوری ترامپ از موقعیت خود سوءاستفاده کرده و سوگند خود را برای محافظت، نگهداری و دفاع از قانون اساسی نقض کرده است
پیشتر وزارت امور خارجه آمریکا گورودون ساندلند نماینده این کشور در اتحادیه اروپا را از حضور در کنگره و شهادت در چارچوب تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که برای سه شنبه مقرر شده بود، منع کرد. مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد برای حضور وی احضاریه رسمی ارسال خواهد شد. همچنین به گزارش سی ان ان این آغاز نبردی سنگین میان مجلس نمایندگان به رهبری دمکراتها و دونالد ترامپ خواهد بود . همچنین در اخرین نظر سنجی سی ان ان بیش ااز پنجاه درصد از مردم آمریکا موافق استیضاح دونالد ترامپ هستند .
لازم به ذکر است که بدنبال افشاگری فردی از نهاد اطلاعاتی آمریکا در مورد تماس ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین که خواستار تسریع تحقیقات درباره فساد مالی پسر جو بایدن شده بود رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد این مجلس بررسی رسمی استیضاح ترامپ را به اتهام نقض قسم خود آغاز می‌کند.