پنجره ای رو به خانه پدری دوشنبه ۱۳ خرداد

این شماره از برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. ابتدا به مناسبت سالگرد مرگ خمینی  نگاهی به ورود مغرورانه او  به ایران  و خاکسپاری او خواهیم افکند واز آغاز و انجام او با  شما به سخن خواهیم نشست. سپس اشاره ای به روز قدس خواهیم داشت . در ادامه شما را از اخبار کنفراس سران عرب در عربستان با خبر خواهیم نمود. در پی آن از سفر ترامپ به بریتانیا شما را آگاه خواهیم ساخت .

امروز آقای ترامپ تشریف آوردند به بریتانیا  قبل از اینکه برسد یک ناسزاهایی نثار شهردار مسلمان اینجا کرد، ولیعهد بریتانیا  به استقبالش رفت با همسرش و ترامپ آمد و پیش ملکه رفت و استقبالی ملکه از او کرد که بسیار جالب بودعده ای با این سفر مخالفت کردند و مهم اینست که این سفر اهمیت بسیار دارد  خود نفس سفرش به انگلستان  ، حالا خانم ترزا می هم دارد میرود و حمایت آمریکا از برگزیت جدا شده از اروپا و اینها همه نکات قابل تاملی است و در این شرایط آمدن آقای ترامپ به نفع حزب محافظه کار است یا به ضررش ؟؟؟، حالا اینها روشن خواهد شد ،.

اما امروز یک خبر بد و تلخی اتفاق افتاد مرتضی کلانتری  یک مترجم قدیمی بود و ما در عرصه هنر کلانتری زیاد داشتیم از طبقه دوازدهم ساختمانش خودش را به پایین پرت کرد مثل پورزند ، اینقدر تحمل مصائب و شکنجه های روحی جمهوری اسلامی شدید بود که پورزند نازنین خودش را از بالای ساختمان  پرت کرد پایین حالا مرتضی کلانتری در شب سالگرد مرگ خمینی خودش را از آن بالا پرت میکند ، خیلی دردناک است آدم باید به چه نقطه ای برسد که از طبقه دوازدهم خودش را پرتاب بکند پایین ، بسیار متاسفم و به خانواده عزیزش تسلیت میگویم و تسلی میدهم.

قضه بگم و نگم و بکنم و نکنم بین جمهوری ولایت فقیه و امریکا خیلی تهوع بر انگیز شده ، یک عده ای از هموطنان ما تصور کردند که آقای  ترامپ تشریف میبرند  گوش ولی فقیه و بقیه را میگیرند و میریزندشان بیرون!!! بعد هم به یکی از گروههای اپوزیسیون میگویند بفرمایید سوار شوید . یک عده از هموطنان هم میگفتند چرا آقای حجازی به ترامپ حمله میکند نکنید اینکار را ملت ایران ترامپ را دوست دارند ، ما هم میگفتیم آقای حجازی آنچه در جامعه خود آمریکا میگذرد را انعکاس میدهد و هیچ هم بعید نیست دوباره انتخاب بشود چون وضع اقتصادی امریکا خیلی خوب شده ، مسئله بیکاری را تقریباً رسانده به نقطه ای که کمتر در امریکا بوده است و غرور را به امریکاییها برگردانده ، ولی نه به همه امریکاییها .

یک عده ای هم میگفتند شما هم باید تشویق کنید ترامپ را و در خدمت این پروژه باشید تا به ایران حمله کند !!!، من نمیخواهم اینکار را بکنم ،من حاضر نیستم یک موی ایران خانم کم بشود؟؟!!! آقای ترامپ  با رژیم جمهوری اسلامی آبش توی یک جوی نمیرود از رژیم جمهوری اسلامی بدش میآید سر به تن رژیم نمیخواهد باشد ، اما بخاط رژیم جمهوری اسلامی مخاطره نمیکند و خودش را به خطر نمیاندازد بلکه زمینه ای  فراهم میکند که مردم ایران بلند شوند و رژیم را سرنگون کنند  اینگونه که او فکر میکند و پمپئو میگوید!!! این آقا وارد جنگ مستقیم با جمهوری اسلامی نمیشود، مگر جمهوری ولایت فقیه بخواهد بازی هایش را بزرگ بکند، هواپیمایی که زد به خط نفتی عربستان سعودی  یا مینی که  آنها کشتی های فجیره را مورد حمله قرار دادند آمریکایی ها رسد کردند و جزییاتش را درآوردند ، از طریق عراق و سوئیس به جمهوری اسلامی هشدار دادند ،یکبار دیگر شما این کار را تکرار بکنید ما ر در شرایطی جز زدنتان نخواهیم داشت ، بلافاصله دست بکار شدند و آقای روحانی سفیر سوئیس را دید  و به او تاکید کرد که اصلا ما همچین خیالی نداریم  و آنهم ما نبودیم و دشمن و توطئه بوده است خیلی زود دست و دهنشان را شستند و پاک کردند که ما نبودیم .

بعد از این اتفاق عراقی ها یاد آور شدند که آمریکاییها به ما یک همچین اخطاری داده اند که اگر شما بخواهید در عراق به منافع ما آسیب برسانید آمریکاییها اکتفا به زدن مصادر دشمنی یعنی حشد الشعبی  نخواهند کرد و وارد ایران خواهند شد این را عراقی ها گفتند. از همه جالب تر روسها که علاقه مند به این بحران هستند که روز به روز جا پایشان محکم تر بشود و بجای یک پایگاه شاهرخی سه تا پایگاه دیگر هم به آنها  بدهند ، لاوروف در دیدار با ظریف به او گوشزد کرد با این مرد نمیشود  شوخی کرد و یکدفعه دیدید میدان از دست ما در رفت.

از همه جالبتر  آقای ظریف یک تور آسیا داشت که به ترکمنستان رفت و مطابق قراری که از قبل داشتند قرار بود ترکمنستان مقداری نفت و گاز از ایران تحویل بگیرد و بعد اینها را برای ایران بفروشد ، ترکمن ها گفتند متاسفانه نمیتوانیم اگر بدهی هایتان را بدهید مقداری محدودی شاید گاز به شما بفروشیم، از آنجا به هندوستان رفت در هند هم با سردی روبرو شد در چین هم همین حرفها را شنید ظریف ،و چینی ها که مقدار زیادی از آنها طلب داریم حاظر نشدند به ما ارز بدهند و گفتند کالا میدهیم و ظریف دست از پا دراز تر برگشت .

از آنجا به ژاپن رفت آنها هین حرفها را بهشان زدند با یک تفاوت  که ما یک اعتبارکی نزد امریکاییها داریم ، ترامپ قرار است به اینجا بیاید  ما این آمادگی را داریم که با او صحبت بکنیم و بحران را تبدیل به یک فرصت بکنیم آیا شما آمادگیش را دارید ، ظریف پس از کسب تکلیف از روحانی و ولایتی گفت ما آمادگی داریم در صورتی که آمریکا پیش شرطها را بر دارد آمریکا ییها صحبت از  مذاکره نمیکنند صحبت شکستن این یخ میکنند ولی شرطها سر جاش است موضع ایالت متحده همان موضع است منتها  از یک طرف کنگره شروع کرده ترامپ را  مسخره کردن که تو بودی که میخواستی بزنیشون حال چی شده که میخوای گفتگو کنی ؟؟؟  البته اینها توضیح میدهند  امریکاییها قصد مذاکره ندارند و اینکه این بحران حل بشود بلکه میخواهند در واقع بحران را برای خودشان تبدیل به فرصت کنند ……….

با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو