رهبر ایران ، جنگ نامحتمل ،مذاکره سمی بادولت ترامپ هرگز،


در حالی که تنش‌ها بین امریکا و ایران رو به افزایش است و امریکا با تشدید فشار بر ایران تلاش می‌کند تا شرایط را همچنان برای ایرانی‌ها سخت‌تر کند، و ایران را به تن دادن به خواسته هایش متقاعد کند، علی خامنه‌ای رهبر ایران با بیان این موضوع که گزینه قطعی ملت ایران مقاومت مقابل آمریکا است، اطمینان خاطر داد که بین ایران و امریکا جنگی رخ نخواهد داد و در رویارویی بین دو کشور، امریکا مجبور به عقب‌نشینی خواهد بود..خامنه‌ای با بیان اینکه نه ایران و نه امریکا خواستار جنگ نیستند، افزود این برخورد، برخورد اراده‌هاست و قرار نیست بین ایران و امریکا جنگی در بگیرد آن چیزی که آقای خامنه‌ای آن را نادیده می‌گیرد، این است که در این رویارویی ایالات متحده دارد منافع اقتصادی و روانی و سیاستی خود را می‌برد و این ایران و 80 میلیون ایرانی هستند که در نتیجه لجاجت و برخورد اراده آیت‌الله خامنه‌ای و دونالد ترامپ، در حال از دست دادن امکانات اقتصادی خود هستند و روز به روز فشار بیشتری را تحمل می‌کنند که نتیجه آن آشفتگی روزافزون روانی، روحی و اقتصادی است. خامنه‌ای در بخش دیگری از اظهاراتش در مخالفت با کسانی که در داخل جمهوری اسلامی با مذاکره موافق هستند، با سم خواندن مذاکره، مذاکره با دولت فعلی را سم مضاعف خواند و اظهار داشت ایران درباره نقاط قوت خود با امریکا مذاکره نمی‌کند. وی به صراحت نفوذ ایران در منطقه را به عنوان نقطه قوت جمهوری اسلامی مطرح کردو با بیان این موضوع که ایران این عمق راهبردی در منطقه را از دست نمي‌دهد اظهار داشت هیچ ایرانی غیرتمند و باشعوری درباره نقاط قوه خود معامله نمی‌کند.

خامنه‌ای با غلط خواندن اصل مذاکره و اشاره به اینکه حتی با ادم‌های حسابی هم مذاکره غلط است، گفت هیچکدام از عقلای قوم دنبال مذاکره نیست.

رهبر جمهوری اسلامی با بیان این موضوع که دستگاه محاسباتی امریکا دارای اشتباه است،‌ با تمسخر اظهارات ترامپ در این خصوص که هر هفته مردم ایران در مخالفت با نظام راهپیمایی می‌کنند، گفت او راهپیمایی‌های پاریس را با تهران اشتباه گرفته است. وی در بخش دیگری از اظهاراتش مشکلات اقتصادی و اجتماعی نظام امریکا را مورد اشاره قرار داد و حرف‌های ضد و نقیض درون نظامی سیاستی امریکا را نشانه‌ی ‌آشفتگی امریکا دانست و با اشاره به گرسنگی پنجاه  میلیون امریکایی وجود ولادت‌های نامشروع، دو میلیون زندانی و آمار بالای مواد مخدر را از جمله مشکلات اجتماعی امریکا برشمرد و با اشاره به این ضعف‌ها تاکید کرد نباید دشمن را بزرگ شمرد.

خامنه‌ای با اشاره به سیاست‌های غلط امریکا در اروپا و آسیا و نیز با اشاره به اینکه صاحبنظران امریکایی هشدار داده‌آند فشارهای اقتصادی منجر به رشد اقتصادی در ایران خواهد شد، تاکید کرد در مقابله با جمهوری اسلامی، امریکا قطعا شکست خواهد خورد.

آقای خامنه‌ای در حالی به مخالفت عقلای قوم با مذاکره تاکید می‌کند که بسیاری از سیاستمداران و مقام‌ها در جمهوری اسلامی، به غیر از حلقه اول وابستگان خود او، خواستار مذاکره با مریکا هستند و معتقدند که ایران می‌تواند با درنظر گرفتن امتیازات مثبت خود در مذاکره، اقدام به مذاکره فعال با ایالات متحده شود و بدون اینکه امتیازاتی را از دست بدهد، بدون درنظرگرفتن هیچ پیش‌شرطی برای مذاکره، همانگونه که رئیس جمهور ایالات متحده در آخرین اظهاراتش بر آن تاکید کرد، مذاکره با ایالات متحده را آغاز کند و بدون اینکه امتیاز قابل توجهی از دست بدهد، مذاکره را آغاز کند و در صورت نامساعد دیدن شرایط مذاکره، هرگاه اراده کرد از مذاکره خارج شود.

تاکید خامنه‌ای بر اینکه هیچیک از عقلای قوم خواستار مذاکره نیستند، شرایط را به گونه‌ای رقم زده که دیگر هیچکدام از مقام‌های جمهوری اسلامی نخواهند توانست در موافقت با مذاکره با امریکا اظهاراتی بر زبان بیاورند.

اظهارات خامنه‌ای در خصوص مخالفت همه عقلای قوم با مذاکره، درست بعد از اظهارات محمدجواد ظریف در نیویورک بین می‌شود که او تاکید کرده بود ایران آمادگی مذاکره درباره زندانیان را دارد و تاکیدک رده بود که در این باره از اختیار کامل برخوردار است.

گرچه اظهارات ظریف بعدا مورد اعتراض قوه قضائیه قرار گرفت و قوه قضائیه از او خواست بدون هماهنگی درباره موضوعی که در حیطه اختیارات وزارت امور خارجه نیست اظهارنظر نکند، این اظهارنظرها نشان‌دهنده‌ی دوگانگی کامل در داخل نظام جمهوری اسلامی در رویکرد به مذاکره با امریکا است.

در واقع تناقضی که آیت‌الله خامنه‌ای به ساختار سیاسی امریکا نسبت می‌‌دهد، شدیدتر آن در داخل نظام جمهوری اسلامی وجود دارد.